Sexpolis

Wydawnictwo: Poligraf
1 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
_M_ Grossman

Dobrze byłoby, aby "Sexpolis" była tylko znakomicie napisaną powieścią political fiction. Jest jednak czymś o wiele więcej. Lektura obowiązkowa przed najbliższymi wyborami i nie tylko! Katarzyna Kozak dziennikarka Dostałem, przeczytałem, zachwyciłem (się), parafrazując słowa Cezara... Czyta się znakomicie - jak najlepszy kryminał. Proszę o jeszcze. Aleksander...

Katarzyna Kozak
dziennikarka

Aleksander Mikołajczak
aktor

Polityko, polityko co z ciebie za pani, że za tobą tęsknią chłopcy malowani? Czym kusisz, co obiecujesz, jaką moc masz w sobie? Polecam książkę boleśnie demaskatorską i odważną, która na te pytania odpowiada. Odsłania polityczną kuchnię i jej zakulisowe rozgrywki. W kuchni tej króluje siedem grzechów głównych przyprawionych na różne sposoby. Świetny rodzimy political fiction, tylko czy aby na pewno fiction? Po takiej lekturze zostanę chyba zwolenniczką monarchii.

Lidia Stanisławska
piosenkarka, aktorka, felietonistka, pisarka

Ta pozycja ma wszystkie cechy literackiego tzw. dobrego pióra – niejednoznaczny i ironiczny język, przepełnioną humorem akcję, znakomicie skomponowaną z wątków obyczajowych oraz sensacyjnych, postaci o niekiedy dziwnie znajomych cechach z „tu i teraz”. Nie dość, że dobrze się czyta, to jeszcze w inteligentny sposób uświadamia, jak przewlekle chory jest otaczający świat. Czy to powieść z kluczem? Polecam tę zagadkę!

Michał Pabian
dramaturg, literaturoznawca

źródło opisu: Poligraf

źródło okładki: Poligraf

Baltazar | 2015-10-02
Przeczytana: 02 października 2015

Nie polecam , czytanie tego "dzieła" to zmarnowany czas.
Książka bardzo modna, bo pełna jadu oraz antyklerykalnych i antypolskich wypocin.