Zielono & zdrowo

Wydawnictwo: Buchmann
The Green Kitchen
9788328019218
justyna

Dbającej o jakość produktów, lecz nie rezygnującej z mięsa Luise oraz Davida – niezdrowo odżywiającego się wegetarianina (tak, są tacy!) - miłośnika makaronów, pizzy i słodyczy… Efektem ich wspólnych kulinarnych poszukiwań okazał się znakomity blog „The Green Kitchen Stories” oraz książka, dzięki której odkryjemy bogactwo zup, sałatek, soków i przekąsek, prostych do przyrządzenia, ale pełnych...

Efektem ich wspólnych kulinarnych poszukiwań okazał się znakomity blog „The Green Kitchen Stories” oraz książka, dzięki której odkryjemy bogactwo zup, sałatek, soków i przekąsek, prostych do przyrządzenia, ale pełnych smaku i fantastycznie podanych.

źródło opisu: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/

źródło okładki: http://www.grupawydawniczafoksal.pl/

Ervisha | 2017-04-13

Będę z szczera: po tylu pozytywnych opiniach, które przeczytałam w internecie spodziewałam się na prawdę świetnej książki i nie mogłam doczekać się, kiedy trafi w moje ręce. Niestety kiedy ją otrzymałam i dokładnie przejrzałam, tak jak w przypadku książki "Jadłonomia", obeszło się bez słów zachwytu. Znalazłam kilka ciekawych inspiracji dla siebie, ale na tym koniec.

Swoją treścią nie "powaliła" mnie na kolana i nie stanie się moją ulubioną. A może po prostu miałam zbyt duże oczekiwania?
Mimo tego książka powinna zainteresować wegetarian a także wszystkich, którzy szukają pomysłów na smaczne, zdrowe dania, opierające się na naturalnych produktach.

annapotuczko | 2015-10-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 10 października 2015

Moja kulinarna osobowość mieści się w pojęciu fleksitarianizm: nie przepadam za mięsem, choć nie rezygnuję z niego całkowicie. Żywieniowo identyfikuję się zarówno z Davidem, jak i Luise - autorami książki, szwedzko-duńską parą mieszkającą z córeczką Elsą i synkiem Isakiem w Sztokholmie. Eksperymentują w kuchni wegetariańskiej od wielu lat i całemu światu znani są jako autorzy bloga kulinarnego Green Kitchen Stories. Ich pierwsza książka ukazała się w Polsce pod koniec wakacji.

Nie muszę chyba nikogo przekonywać, że ten tytuł to jedna z lepiej wydanych książek kucharskich. Minimalistyczna i bardzo oszczędna, pozbawiona zbędnych zapychaczy, naturalna. Zupełnie, jak przepisy, które znajdziemy w środku. Zawsze warto przejrzeć spis treści, zanim podejmie się decyzję o zakupie. Dla mnie podział na posiłki jest bardzo praktyczny, ułatwia przeglądanie książki, kiedy szukam dania odpowiadającego moim potrzebom.

Pierwszy rozdział to niezbędnik początkującego wegetarianina; autorzy...