Smakując Grecję. Wyprawy po greckim stole

Tłumaczenie: Alka Konieczka
Wydawnictwo: Pascal

Christopher Bakken wyrusza w podróż życia, podczas której zgłębia sekrety jednej z najbardziej niedocenianych europejskich kuchni. W towarzystwie brata i przyjaciół przemierza Grecję w poszukiwaniu najsmaczniejszych lokalnych specjałów. Zbiera oliwki na Thasos, piecze chleb na Krecie, a na Kithirze odkrywa miód tymiankowy. Smakując Grecję to przepiękna opowieść o ośmiu elementach greckiego...

Smakując Grecję to przepiękna opowieść o ośmiu elementach greckiego stołu: oliwkach, rybach, chlebie, fasoli, mięsie, winie, serze i miodzie.

Rozpocznij swoją wielką grecką przygodę. Odkryj nowe smaki i odwiedź magiczne miejsca. Przyrządź grecką ucztę we własnej kuchni. Poznaj tajniki wytwarzania takich przysmaków jak ravioli z jagnięciną, grillowana ośmiornica i kotleciki z ciecierzycy. Gotując, śmiej się, tańcz i ciesz się życiem.

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

Karolina Zawalich | 2018-04-23
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

Dziś chciałabym napisać kilka słów o „Smakując Grecję. Wyprawy po greckim stole” Christopher Bakken – autor tej książki jest fascynatem Grecji i podróżuje do tego Państwa od ponad 20 lat. Pozycja ta jest ukoronowaniem wszystkich jego podróży w tamte strony. Dzięki tej książce poznamy smaki Grecji, a właściwie najważniejsze jej składniki: oliwki, chleb, ryby, sery, kozie mięso, warzywa strączkowe, wino i miód, a każdy z tych składników jest rozdziałem tej książki.
Szczerze mówiąc musiałam się przeprosić z tą pozycją. Już jakiś czas temu widziałam „Smakując Grecję” w księgarni, nawet wzięłam ją do ręki, ale wydała mi się jakaś nudna, nijaka. Tym bardziej, że bardzo mało czytam książek podróżniczych, przewodników, nie mówiąc o książkach związanych z jedzeniem, dlatego jej wtedy nie kupiłam. Później „wpadłyśmy na siebie” na kiermaszu książkowym, a skoro się spotkałyśmy drugi raz to postanowiłam ją kupić ;)
Było to bardzo pozytywne zaskoczenie. Książkę czyta się bardzo szybko. Często...

jarco102 | 2017-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2017

Książka ,,Smakując Grecję" naprawdę smakuje:)

Napisana jest niesamowicie lekkim językiem, frywolnym, zmysłowym i niezwykle prostym w odbiorze. Opisy w całkowity sposób oddają klimat Grecji, jej krajobrazów. Czytając o serach, winie, chlebie czy oliwie z oliwek można poczuć ich cudowny smak.
Oprócz fenomenalnych opisów przyrody i jedzenia w akcje książki sprytnie wpleciono fragmenty literatury antycznej, mitologii oraz wątków historycznych czy geograficznych.

Książkę polecam zdecydowanie, zwłaszcza tym, którzy chcą odpocząć po literaturze cięższego kalibru:)

olciaik | 2015-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 12 września 2015

Bardzo smaczna! Teraz marzę o podróży kulinarnej do Grecji!

Anna-mojeksiążki | 2015-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2015

Fantastyczna okładka, która mnie urzekła, fantastyczny klimat książki i niesamowite przepisy przeplatane malowniczymi, greckimi plenerami to książka Christophera Bakkena "Smakując Grecję".
Całość - zachwycająca :)

Grecja to fascynujący kraj, uwodzi swoim położeniem, klimatem, przyjaznymi ludźmi i pysznym jedzeniem. Jak zwiedzać nowe miejsca nie smakując regionalnych potraw, czy nie poznając zwyczajów? Według mnie niemożliwe! Grecja to moje marzenie podróżnicze, stąd czytam dużo na ten temat.

Książka Christophera Bakkena zwróciła moją uwagę, bo poprzez potrawy, autor pokazuje zwyczaje i piękno tego kraju, pokazuje niezwykłych ludzi, których spotkał na swej drodze i dzieli się przepisami na greckie potrawy.
Bakken to nauczyciel uniwersytecki, który przez jakiś czas mieszkał w Grecji. Teraz często wraca do tego pięknego kraju i dzieli się z nami greckimi smakami, zapachami i wrażeniami.

Kuchnia grecka według Bakkena opiera się na oliwkach i oliwie, serze, rybach, pachnącym...