Messi Falcao Ronaldo. Trzy niezwykłe przykłady, które pomogą rozwinąć talent u ciebie i twoich dzieci

Wydawnictwo: Aha!
5 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
sport
Darek

Leo Messi, Radamel Falcao i Cristiano Ronaldo to bezsprzecznie najlepsi piłkarze dnia dzisiejszego. Ich kariery, choć różnią się od siebie, mają pewien wspólny punkt zaczepienia: sukces, jaki udało im się osiągnąć, nie jest dziełem przypadku. Należą do elitarnego klubu najlepszych graczy świata, ponieważ potrafili odnaleźć swoje prawdziwe powołanie, a także odkryli w sobie siłę i mądrość, by przewidywać i pokonywać trudności w życiu oraz na boisku. Jednocześnie doskonale umieli dostosowywać się do zmian, a przede wszystkim robili to, co naprawdę ich pasjonuje. Opowieść o najsłynniejszych strzelcach świata i ich talentach inspiruje czytelnika do rozwoju osobistego, sportowego i zawodowego, pokazując techniki stosowane przez piłkarzy, by jak najpełniej wykorzystać swój potencjał i powołanie. Ich sekret tkwi również w budowaniu odrębnej tożsamości i silnej marki. Czy odważysz się być taki, jak oni Czy namówisz do tego swoje dziecko

źródło opisu: http://czytam.pl/k,ks_395681,Messi-Falcao-Ronaldo-...(?)

źródło okładki: http://czytam.com.pl/foto/7/1558/d715581.jpg

mazo1995 | 2017-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2017

Celem książki było ukazanie drogi do sukcesów tytułowych piłkarzy i przedstawienie praktycznych rad mających na celu pomoc w rozwoju własnego talentu (lub talentu podopiecznych).

Czytanie tej lektury nie sprawiało mi przyjemności, czas przy niej spędzony wręcz się dłużył. Nie odpowiadał mi pomysł na przedstawienie historii tytułowych trzech piłkarzy. Historie życiowe Messiego, Falcao i Ronaldo co chwila się przeplatają, przez co nie można dobrze skupić się na jednej postaci. Dodatkowo nie rozumiem zestawienia w trójcy najlepszych piłkarzy świata Falcao. Jest on piłkarzem klasy światowej, jednak porównanie go z Messim czy Ronaldo nie jest do końca na miejscu, gdyż Argentyńczyk i Portugalczyk prezentują według mnie znacznie wyższy poziom (o czym może świadczyć fakt, iż są wieloktrotnymi zdobywcami Złotej Piłki).

Druga część ksiązki zawiera 10 wskazówek dla młodych graczy lub trenerów juniorów. Rozwijanie talentu porównane jest do uprawy szafranu. Porównanie to należy do ciekawych,...

FCBTVpl | 2015-10-13

Książka o trzech najlepszych piłkarzach świata, których szerzej chyba nie trzeba przedstawiać.

Książka zaczyna się prologiem Radomira Antića, który oprócz FC Barcelony, miał przyjemność trenować także zarówno Real Madryt jak i Atletico. Obecnie jest szkoleniowcem Shandong Luneng Taishan.

Książkę kończy epilog pisany przez trzy osoby. Działacza sportowego i wiceprezesa fundacji FCB oraz jego dwóch dzieci.

Lektura ma posłużyć temu, abyśmy dowiedzieli się jak rozumieć talent nie tylko swój, ale również bliskich, czy podopiecznych. Analizuje źródło sukcesów Messiego, Ronaldo i Falcao. Wyjaśnia jak stali się najlepszymi na świecie i wskazuje czego możemy się od nich nauczyć.

W związku z tym, że jest to książka, która ma czegoś nauczyć, są w niej zawarte dziesięć praktycznych przykazań rozwijających talent. Przykazań, porad, które zostały wypróbowane już w praktyce przez bohaterów książki.

Autorzy pokazują jak wybrać najlepszą drogę dla siebie i bliskich. Radzą jak zainspirować się...