Polowanie na prezydenta

Wydawnictwo: Bukowy Las
The Big Game
dla młodzieży, przygodowa
Alicja Górska

Nastał czas łowów… Chłopiec musi upolować w lesie zwierzynę, a prezydent uciec przed terrorystami. Czy większą swoje szanse na przetrwanie, gdy połączą siły? Uzbrojony tylko w łuk, trzynastoletni Oskari z duszą na ramieniu wyrusza do mroźnej puszczy w swej ojczystej Finlandii, by zgodnie z odwieczną tradycją przejść próbę męstwa. Jednak zamiast znaleźć zwierzę, które mógłby upolować,...

Nastał czas łowów…
Uzbrojony tylko w łuk, trzynastoletni Oskari z duszą na ramieniu wyrusza do mroźnej puszczy w swej ojczystej Finlandii, by zgodnie z odwieczną tradycją przejść próbę męstwa. Jednak zamiast znaleźć zwierzę, które mógłby upolować, natrafia na płonący samolot Air Force One.
Samolot z prezydentem Stanów Zjednoczonych na pokładzie został zestrzelony przez terrorystów, którzy teraz chcą go schwytać. Czy trzynastolatek może mu pomóc? A nawet jeśli chłopiec i najpotężniejszy człowiek świata zdołają umknąć prześladowcom, to czy uda im się przetrwać w dzikiej puszczy?

źródło opisu: http://www.bukowylas.pl/ksiazki/polowanie-na-prezydenta

źródło okładki: http://www.bukowylas.pl/ksiazki/polowanie-na-prezydenta

wCzepkuUrodzona | 2019-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2019

Lekka i przyjemna książka o młodym myśliwym, który pomaga w lesie przetrwać człowiekowi. Idealna dla młodego czytelnika, jednak i starszy znajdzie chwilę relaksu czytając tę pozycję.

Adrian | 2017-08-17

Książka lekka, łatwa i przyjemna. Ciekawa ale napisana bardzo lekko.

Graczkaktóragra | 2016-11-11

Lekka książka, raczej nie powala na kolana. Skierowana do młodszej młodzieży. Szybka akcja, duże litery, całkiem sympatyczni bohaterowie. W sam raz dla nastolatków nieprzepadających za czytaniem.

Hrabina_Star | 2016-03-13
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 08 marca 2016

Pierwszy raz tą książkę zobaczyłam na półce w Empiku w Złotych Tarasach. Pierwsze co pomyślałam, to: "Ciekawe co to? Muszę to przeczytać"
Kiedy ostatnim razem poszłam do biblioteki, zauważyłam dokładnie taką samą książkę w Nowościach. Nie mogłam się oprzeć i ją pożyczyłam.
"Polowanie na prezydenta" jest to książka o trzynastoletnim chłopcu, Oskarim, który musi przejść Próbę, by stać się mężczyzną. Nikt się nie spodziewa, że chłopiec cokolwiek przyniesie, gdyż Oskari jest mały i niezbyt silny, w końcu nie potrafił naciągnąć tradycyjnego łuku do końca. Jednak nikt się nie spodziewał, że wydarzy się katastrofa właśnie w tym dniu, i że to będzie największe polowanie w historii.
Książka jest napisana lekko, można ją czytać jak się chce i kiedy się chce. Mowa tu o ambicji, odwadze i nieustraszoności, o zachowaniu zimnej krwi trudnych momentach. Pojawia się śmierć i krew, ale jest to "bezpiecznie" napisane.

Pola | 2015-09-20

Książka bardzo fajna, nie nudzi a akcja nie zwalnia (ani za bardzo nie przyspiesza), ale ta pozycja raczej nie stanie się Waszą ulubioną ani nie wniesie zbyt wiele do Waszego życia. Mimo to bardzo polecam ;)

Alicja Górska | 2015-07-01
Przeczytana: 21 czerwca 2015

(...)Nikt w „Polowaniu na prezydenta” ani przez sekundę nie udaje, że powieść ma dojrzałe aspiracje targetowe. Od początku wiadomo, że grupę docelową stanowi młodzież w wieku nastoletnim. Protoplasta historii, dwunastoletni (no, trzynastoletni) Oskari przechodzi przez nietypowy proces inicjacji, ale wciąż jest to proces inicjacji. Musi pokonać przeszkody, by poznać i zrozumieć siebie oraz udowodnić swoją wartość i zająć odpowiednio wysoką pozycję w społeczeństwie. Z pewnością młody czytelnik może wyciągnąć z tej opowieści kilka ważnych lekcji, dotyczących wiary w swoje możliwości.(...)