Scenariusze filmowe oraz nowela Porucznik Jamróz

Wydawnictwo: Warbook

CyklWojna.pl to historia żołnierzy elitarnego batalionu Wojska Polskiego przeniesionego z roku 2007 w czasy II wojny światowej za pomocą tajnego amerykańskiego urządzenia... W obszernym, (póki co) czteroczęściowym cyklu została pokazana wielopiętrowa intryga polityczna, w której naprzeciw siebie stają: Polskie Państwo Podziemne, stalinowska Rosja, rząd Stanów Zjednoczonych oraz hitlerowskie Niemcy. Stawką w tej grze jest wiedza na temat przyszłości oraz dominacja w powojennym świecie.
Ciszewski nie tylko oczarował swoją twórczością tysiące czytelników, ale zainspirował także producentów oraz wytwórnie filmowe do przeniesienia na ekran losów swoich bohaterów.
Wyobraźmy sobie wspólnie, jak mógłby wyglądać serial „WWW.1939COM.PL” i film „Major”.
Oddajemy także w Państwa ręce nowelę „Porucznik Jamróz”, będącą kontynuacją „WWW.1944.WAW.PL”. Mamy nadzieję, że niebawem rozrośnie się do rozmiarów powieści...

źródło opisu: www.warbook.pl

źródło okładki: www.warbook.pl

mtomczyk | 2017-08-27
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Czytało się dobrze. Nie przepadam za scenariuszami, ale tą pozycję przeczytałem z zainteresowaniem. Polecam

_encore_ | 2016-10-19
Na półkach: Przeczytane, NAH...
Przeczytana: 2015 rok

baszar | 2015-12-06
Na półkach: Przeczytane, Legimi, 2015
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Dziwna pozycja. Są to scenariusze: 3 odcinków niezrealizowanego serialu na podstawie książki Ciszewskiego "www.1939.waw.pl", oraz filmu według "Majora". "Major film demo" można znaleźć na youtube. Dodatkiem jest krótka nowela "Porucznik Jamróz" - bezpośrednia kontynuacja książki "www.1944.waw.pl", mająca być wg. autora, rozwinięta w powieść w 2016 r.

Majora i 1939 czytałem krótko po wydaniu (ok. 2010). Scenariusze powtarzają ich treść. Jest ciekawie i widowiskowo. Dzieje się dużo. Adaptacja "1939" opisuje pierwsze walki z Niemcami, kończy się z rozpoczęciem drugiej dużej bitwy.

Wcześniej nie czytałem żadnego polskiego scenariusza. Jest to forma specyficzna, z właściwymi sobie didaskaliami, podziałem na sceny. Jednak nie przeszkadzało mi to w śledzeniu akcji.

Nowela jest niezła, ale dużo nie wnosi. Jeśli miała zaostrzyć smak na książkę - u mnie zaostrzyła.

W sumie nie wiem kogo mogła by zainteresować ta książka. Można by ją traktować jako próbkę cyklu "www",...