Last Light

Cykl: Dotknięcie Ciebie (tom 2)
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
erotyk
angielski
AnnaxKarolina

Tensions rise, secrets grow bigger, and passions run deeper--and hotter--in Last Light, the second novel of the Night Owl Trilogy from bestselling author M. Pierce. Matt Sky is missing. After a solo ascent of Longs Peak that left only a large blood stain, tatters of climbing clothing, and the tracks of an animal in the snow, he is presumed dead. Hannah Catalano is guarding a secret: she...

Hannah Catalano is guarding a secret: she knows Matt is alive. After Matt's memorial service, she lingers on the East Coast with his family, but it soon becomes clear that his brothers' motives are less than gracious. Nate Sky is bent on tracking down the author of Night Owl, a book that charts the last days of Matt's life with uncanny and scandalous accuracy, and which appeared only after his death. Seth Sky is bent on getting Hannah into his bed.

Hidden away in the woods, Matt and Hannah strive desperately to maintain their ruse and their relationship--but their web of lies only tightens as Matt struggles with the consequences of his decision, and Hannah tries to escape Nate's libel suit and fend off Seth's advances...until Hannah is put in danger, and Matt must make a life or death choice.

źródło opisu: http://www.amazon.com/Last-Light-Night-Owl-Trilogy...(?)

źródło okładki: http://www.amazon.com/Last-Light-Night-Owl-Trilogy...»

szaraczek | 2017-04-16
Przeczytana: 16 kwietnia 2017

Coś ostatnio wracam do porzuconych serii...
Tym razem wróciłam do historii Matta i Hanny. I cóż mogę powiedzieć? Że sprawy bardziej się zagmatwały niż to pamiętam z poprzedniej część.
Matt dalej jest tym samym powalonym pisarzem co wcześniej, a Hannah dalej jest... sobą. Bo z całej tej dwójki to właśnie ona jest tłem. Bo nie wiem, czy można ją jakoś inaczej opisać.
Nowością jest też dla mnie fakt, iż książka straciła swój pierwotny gatunek. Teraz bliżej mu już do thrillera jednak w tym gatunku nie wypadłby on najlepiej.
Wcześniej ujęła mnie obsesja Matta na punkcie Hanny. Teraz mam wrażenie, że nieco ona osłabła. Choć może to uroki związku na odległość. Do tego dochodzą wieczne kłamstwa. I nalot rodzeństwa głównego bohatera, którzy w pewnym momencie zaczęli sobą dusić już nie tylko główną bohaterkę, ale nawet i mnie jako czytelniczkę.
W sumie książka to boleśnie uświadamia, że życie to nie bajka. I nawet jeśli czasem odbiega ona od rzeczywistości czy rezygnuje z wyboru tych...

Kasiek | 2015-12-30
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Mimo, że pierwsza część bardzo mi się podobała, to bez entuzjazmu podchodziłam do kontynuacji. Obawiałam się rozczarowania i tego, że druga część zepsuje to pierwsze jakże dobre wrażenie. No i muszę przyznać, że niepotrzebnie zwlekałam z przeczytaniem tej części, a po ostatnią sięgam bezzwłocznie. Fabuła mnie wręcz zaskoczyła. Pomysłowość autorki co do skomplikowania wydarzeń jest naprawdę godna podziwu. Po przeczytaniu tak wielu podobnych pozycji, myślałam, że trudno mnie będzie jeszcze czymś zadziwić, ale się pomyliłam.
Do tego główni bohaterowie nadal przykuwają uwagę. Ich osobowości są nieprzeciętne, zachowania nie do przewidzenia, a wszystko to składa się na ogrom emocji, jakie nam serwują. Nie bez znaczenia jest też magnetyzm i namiętność, które ich łączą. Autorka nie szczędzi miejsca na wyrafinowane sceny erotyczne, które sięgają granic dobrego smaku. Wszystko to oplecione jest głębokim uczuciem, którym się darzą, co dodaje subtelności ich relacjom.
Uważam, że druga część...

kaktusowaona71 | 2016-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2016

Drugi tom serii "Dotknięcie Ciebie" nie jest już tak jednoznaczny gatunkowo jak część pierwsza. O ile "Dotknięcie nocy" było typowym erotykiem, wzbogaconym nieco w tle w sensowną akcję, to już "Dotknięcie świtu" tak czysto definiowalne nie jest. Mamy tu połączenie romansu współczesnego, trochę powieści obyczajowej i trochę - średnio epatującej erotyki z wulgaryzmami ( nie zawsze smacznymi).
Książkę czyta się szybko, jednak nadal nie wzbudziła ona we mnie jakiejś szczególnej pasji, podniecenia, czy choćby tylko więzi emocjonalnej z bohaterami. Była dla mnie zwyczajnie- letnia. Możliwe, iż owo wrażenie wywołał we mnie odstręczający mnie z charakteru glówny bohater.
Nie toleruję takich jak on ludzi w swoim otoczeniu. Notoryczni kłamcy i manipulatorzy, natychmiastowo są usuwani z kręgu moich znajomych. Tym trudniej więc mi zrozumieć postępowanie i podejście do sprawy głównej bohaterki Hannah. Po prostu nie akceptuję tego i wszystko we mnie natychmiastowo "staje okoniem"....

Kasia | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Równie ciekawa jak pierwsza część. Warto przeczytać.

pijana_z_niemocy | 2016-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2016

Pierwsza część wciągnęła czytelnika w świat i dziwaczny umysł Matthew. Druga każe zastanowić się jak on to sobie wyobraża, co on sobie myśli, jak to się wszystko skończy. Fabuła nie pozwala oderwać się od czytania ani na chwilę. Matthew z jednej strony fascynuje, z drugiej odrzuca. Coraz bardziej wychodzą na jaw jego autodestrukcyjne skłonności, aspoleczne pragnienia, wręcz, choć zabrzmi to patetycznie - poetyckość jego duszy. Chwilami bohater jest irytujący jak diabli. Jego postać jednak, jego rozdziały zachęcają do poznania głębiej jego pokręconego umysłu. Polecam.

książek: 2087
bookish | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

byłam zachwycona pierwszą częścią, a szczególnie Mattem. moje uwielbienie co do niego nie zmniejszyło się a ni trochę. dalej w mich oczach był słodkim misiem, którym potrzebował bliskości.
główna bohaterka mnie trochę irytowała. to jej ciągłe odchodzenie od niego w tych momentach najbardziej niepożądanych to jakaś komedia, szczególnie, że zaraz wracała i kończyło się wszystko seksem.
zaskakująca jest treść tej książki. ta sfingowana śmierć Matta. naprawdę może wprowadzić w osłupienie.

werka777 | 2015-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2015

„Bóg wygnał Adama i Ewę z ogrodu, a na straży bram postawił aniołów i miecz ognia. Ty jesteś tym mieczem. Przysięgam.”

Niewinna znajomość internetowa, niezobowiązujący seks na odległość i miłość. Bohaterowie trylogii „Dotknięcie Ciebie” są najlepszym dowodem na to, że w sieci nie zawsze kończy się na anonimowych kontaktach. Czasami jedno napisane do kogoś słowo wystarczy, by rozpalić żar i niegasnące uwielbienie. Matt i Hannah mieli stworzyć razem powieść. Mieli też zostać towarzyszami krótkiej, erotycznej przygody. Nie przewidzieli jednak tego, że z błahej relacji zrodzi się coś głębokiego, bez czego nie będą mogli żyć. Przyznam, że według mnie pierwsza część serii, czyli „Dotknięcie Nocy”, dostatecznie wyczerpała temat dotyczący miłosnych przygód głównych bohaterów. Miałam więc poważne obawy dotyczące tego, czy aby na pewno warto sięgać po kolejny tom. Przypuszczałam, że znajdę tutaj marną kontynuację powstałą tylko dlatego, że ostatnio panuje moda na erotyczne trylogie. A...

Monika Zjawińska | 2015-11-26
Przeczytana: 14 listopada 2015

Cudowna kontynuacja "Dotknięcia nocy".
28-letni, niezwykle przystojny autor bestsellerów, Matt Sky obsesyjnie chroni swoją anonimowość. W jej obronie gotów jest posunąć się do końca…
Hannah rozumie, że Matt potrzebuje anonimowości. Wspiera go.

Małgorzata | 2015-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Ok! Po przeczytaniu części pierwszej, bardzo niechętnie zabierałam się za drugą :( ale przyznaje, ze mnie miło zaskoczyła... podobała mi się :) Coś ciekawego zaczęło się dziać, nawet ciekawa przygoda :) Nadal nie uważam jej za fenomen, ale M. Pierce zaczyna się bronić :) ... i muszę przyznać ciekawa jestem ostatniej części!

książek: 2087
bookish | 2016-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.