Księga anegdot

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
5 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
rozrywka

Komizm to nie tylko rozrywka, zabawa, relaks. Prawdziwy dowcip jest dzieckiem intelektu. Brak powagi trzeba więc traktować z powagą. Czy można jednak podchodzić z powagą do zjawisk niepoważnych?śmiejmy się więc namawia autor. śmiech nie tylko przywraca równowagę, lecz także rozprasza nudę, a ponadto uczy dystansowania się od własnych niepowodzeń, stanowi obronę przed agresją i autoagresją, rozładowuje niezadowolenie, bezsilny gniew, może być rekompensatą za niepowodzenia i rozczarowania, a także skutecznym narzędziem walki z głupotą i niegodziwością.

Sasha | 2016-01-07
Przeczytana: 2007 rok

Gdyby były to same anegdoty, pewnie dałabym 6. Inteligentny czytelnik nie potrzebuje komentarzy do tego rodzaju historyjek. Z łatwością skomentuje i oceni sam.

Pola | 2013-02-01
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 2012 rok

Stylistyczne konstrukcje autora, używane jako łączniki między anegdotami właściwymi, są okropnie męczące. Wszędzie "a teraz posłuchajmy", przytyki w nawiasach oraz uwagi bardziej lub mniej nie na miejscu- Sprawiają wrażenie że pan Wiercioch chce się okazać bardziej elokwentny, zabawy i pouczający, od ludzi i sytuacji, które przytacza. Same anegdoty dość urozmaicone, a niektóre nawet ciekawe ale perfidnie powtarzają się i z czasem zawężają w tylko w temacie filozofii.

kasicek87 | 2014-04-27
gyrro | 2011-11-06