Dzika krew

Wydawnictwo: Uroboros
Half Wild
magia, czarodziej, Anglia
Ag2S

Drugi tom trylogii Sally Green, okrzykniętej przez „Daily Telegraph” nową J.K. Rowling. We współczesnej Anglii, gdzie żyją dwie zwalczające się grupy czarodziejów, siedemnastoletni Natan, w którego żyłach płynie krew obu stron, jest anomalią. Nieślubny syn jednego z najpotężniejszych i najokrutniejszych czarowników znajduje się na celowniku wszystkich. Nigdzie nie jest bezpieczny i nikomu nie...

We współczesnej Anglii, gdzie żyją dwie zwalczające się grupy czarodziejów, siedemnastoletni Natan, w którego żyłach płynie krew obu stron, jest anomalią. Nieślubny syn jednego z najpotężniejszych i najokrutniejszych czarowników znajduje się na celowniku wszystkich. Nigdzie nie jest bezpieczny i nikomu nie może ufać. Teraz, gdy posiadł magiczną moc, musi uciekać. Prześladowcy Natana są już blisko i nie spoczną, nim nie złapią chłopaka i nie zniszczą jego ojca.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Rege | 2019-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2019

Gdy już uważałam, że wszystko toczy się i zakończy się jak w bajce, autorka zaserwowała mi wgniatające w fotel zdarzenie i... zakończyła tom.
Pomysły fabuły wciąż sprawiają wrażenie wysnutych z HP (części z bitwą).
Historia toczy się wartko i dlatego bardzo szybko się czyta.

Marcia | 2018-09-09
Przeczytana: 09 września 2018

Czytając tę książkę czułam się jakbym czytała fanfic. Niektóre sceny i dialogi nie były najlepszej jakości. Natan swoją gwałtownością i barakiem cierpliwości czasami potrafił zdenerwować.
Jak dla mnie jedynym pozytywnym bohaterem na 100% był Gabriel. Oddany przyjaciel, odważy, spokojny, opanowany i z poczuciem humoru. Szkoda mi go tylko, z powodu uczucia, które żywi do Natana, którego chłopak nigdy nie odwzajemni (zajęty jest uganianiem się za Annalise, które mnie niemiłosiernie irytuje).

kultulove | 2018-06-14
Przeczytana: maj 2018

W drugiej części zaczyna już trochę przeszkadzać słabo opisany świat przedstawiony,a szkoda bo skrywa fajne pomysły. Dużo jest tutaj chaosu i miotania się bohaterów. Ogólnie to jedną z największych wad tej serii jest skretynienie większości postaci.
Mamy tutaj schemat ojca-czarnego charakteru, przełamany jednak tym, że główny bohater mimo, iż widział swojego rodzica raz w życiu i wie, że jest on seryjnym mordercą, to darzy go uczuciem. Uczuciem niezrozumiałym dla czytelnika bo Marcus nie dostaje żadnej szerszej charakterystyki ani odpowiedniej podbudowy postaci.

TheSciuwa | 2018-05-02
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 01 maja 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Akcja książki powoli się rozkręca. Jednak bohaterowie mają bogate podłoże psychologiczne. Autorka doskonale wie jak robić zwroty akcji. Książka kończy się zwrotem akcji po którym można powiedzieć tylko "mam nadzieję że ta suka umrze w męczarniach"
Natan na koniec po śmierci ojca zjada jego serce przejmując jego dary. Annalise zdradza. Przymierze umiera.

Czytelnik_ | 2017-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2017

Dzika Krew- kontynuacja książki "Zła Krew". Z zachwytem pochłaniałam każdą kolejną stronę, rozdział, aż w końcu doszłam do końca, co przyjęłam z zachwytem wiedząc, że czeka mnie kolejna podróż z Natanem po jego świecie z kolejnymi wspaniałymi przygodami, które tak pokochałam. Nie mogę się doczekać kolejnych niesamowitych doznań w następnej książce Sally Green o Natanie.

Idril | 2017-04-01

REWELACYJNA. Dlaczego ? Prawda jest taka, że trochę ( trochę bardzo ) nudziła mnie ta część Chciałam ją skończyć, ale nie chciałam kontynuować serii. To był błąd. Po przeczytaniu zakończenia (które było rewelacyjne, fantastyczne a zarazem beznadziejne) nie mam żadnych wątpliwości co do przeczytania trzecieo tomu.

Esea | 2017-01-03

Po pierwszej części od drugiej wymagałam/spodziewałam się czegoś conajmniej równie dobrego. Zawiodłam się. Między innymi dlatego, że dosyć ważnej rzeczy domyśliłam się sama za szczegółami.
Naszczęście nie zmienia to specyficznego pisania Sally Green, które uwielbiam.

aAtlanta | 2016-10-08
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Od przeczytania pierwszej części minął rok. To wspaniałe, że tak dobrze pamiętam ta książkę, czekałam na nią i byłam bardzo podekscytowana.
Ta część mnie nie zawiodła. Mam do niej własny sentyment. Magiczna, niepowtarzalna i niebezpieczna. Nie spodziewałam się, że mnie zaskoczy. Jest jeszcze lepsza niż mogłoby się wydawać.
Dodaje do ulubionych, ponieważ to kontynuacja na która czekałam długo, połknęłam ją za jednym razem i byłam przy tym oczarowana. Faktycznie, nie umknie mi, iż książka ma dużo defektów, ale dzięki nim jest po prostu magiczna i niepowtarzalna.
W tej książce jest mój ulubiony paring postaci męskich. Czekam na wielkie, miłosne rozwiązanie tego wątku!
Polecam!

Pati | 2016-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2016

Otworzyłam tę książkę i po przeczytaniu pierwszej strony ją zamknęłam. Po paru dniach wróciłam do niej głównie aby się dowiedzieć jak to się skończy. Przyznam że książka niestety nadal jest wyprana z emocji i pisana w dość nudny sposób. Sama akcja też nie powala.

Lavendie | 2016-04-11

Mam z tą książką jeden problem - nie mam bladego pojęcia, czy ją polecam, czy nie.
Nie zrozumcie mnie źle, bohater dalej zachowuje się jak Cierpiący i Skrzywdzony Przez Los buc, świat przedstawiony dalej nie powala detalami, a targetem idealnym wydają się być nastoletnie fanki Tokyo Ghoula/Owari/jakichkolwiek innych animango w tym guście, ale powieść dosłownie się połyka. Te czterysta stron mignęło mi w sekundę, jednocześnie zapadając w pamięć. W dodatku polubiłam bohaterów. Łącznie z tym bucem z problemami emocjonalnymi. Nie umiem tego wytłumaczyć, ale wylewanie pomyj na zarówno tę, jak i następną część, idzie mi ciężej niż myślałam, że będzie. Gdybym miała wymieniać oczywiste wady, byłyby nimi:
- Patos, edgyowatość i tego typu sprawy.
- Stworzenie postaci "do hejtu" (kto czytał, wie). Serio? Przecież gołym okiem widać, że Annalise istnieje tylko po to, żeby stanowić kontrast dla idealnego i nieskazitelnego Gabriela. W sumie to mi jej trochę szkoda.
- Te wszystkie deathflagi,...