Carl Gustav Jung

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Samhain

Jest to pierwsza kompletna biografia szwajcarskiego psychiatry i psychologa. Na początku swej kariery Jung był admiratorem i protegowanym Zygmunta Freuda, jego synem duchowym. Później, po ich głośnej kłótni, stał się rywalem i zapiekłym wrogiem mistrza. Jung, wzbudzający kontrowersje z powodu prawicowych poglądów, przypisywanego mu antysemityzmu i promiskuityzmu, mimo wszystko dla wielu jest postacią łatwiejszą do zaakceptowania niż Freud, i to wcale nie dlatego, że występował przeciwko ateizmowi Freuda i podkreślał wszechobejmującą rolę religii w życiu jednostki. Dzięki swemu odkryciu uniwersalnych symboli zbiorowej nieświadomości, badaniu roli snów w podróży ku psychicznej pełni, dociekaniu prawdziwej natury Boga, żarliwemu zainteresowaniu mitem i religią Orientu, alchemią i astrologią, dzięki swojej teorii synchroniczności zaczął się jawić jako ulubiony filozof, heros i guru New Age, jako inspirator alternatywnych sposobów myślenia, które już wcześniej fascynowały całe pokolenia, a które obecnie - jak się wydaje - przyciągają zupełnie inne audytorium, szczególnie ludzi młodych.

źródło opisu: www.antykwariat.tezeusz.pl

źródło okładki: www.antykwariat.tezeusz.pl

Miłosz Stolarz | 2018-09-03
Przeczytana: sierpień 2018

Świetnie przygotowana biografia C.G. Junga. Autor krytycznym okiem opisuje historię jednego z największych analityków. Nie brakuje oceny zachowań czy koncepcji.

Polecam, w szczególności tym, którzy zainteresowani są psychologią analityczną.