Biegnij Ciastku biegnij

2015-05-20
2015-05-20
24 min.

Okładka książki Brzuchatek Steve Smallman, Tim Warnes
Brzuchatek Steve Smallman, Tim...
Okładka książki Przyjaciele myszki Marudy Caroline Pedler, Steve Smallman
Przyjaciele my... Caroline Pedler, St...
Okładka książki Nie bój się, misiu! Caroline Pedler, Steve Smallman
Nie bój się, m... Caroline Pedler, St...

W pewnym miasteczku czy raczej wiosce mieszkało starsze, okrąglutkie (aby nie powiedzieć grubiutkie ;-) ) małżeństwo. Nie lubili się ruszać, a ich ulubionym sposobem spędzania czasu był telewizor, kanapa, herbata i pierniczki! Zawsze piekli ciasteczka w kształcie gwiazdek i serduszek, ale pewnego razu starsza pani uformowała pierniczkowego chłopca, którego nazwała Ciastkiem. Niespodziewanie upieczony Ciastek zamiast trafić do brzuchów starszych państwa, najzupełniej w świecie uciekł ;-) Jednak pulchniutka pani i pulchniutki pan nie zamierzali się poddawać i pobiegli za Ciastkiem. Nie było to jednak takie proste, kiedy tusza ciąży, a do tego brak wprawy i kondycji! Na smakowicie wyglądające ciastko połasiła się także pasąca się na łące krowa i rozleniwiony koń, ale i im było bardzo trudno dogonić uciekającego Ciastka. Najbardziej wysportowany okazał się chytry lis, więc czy jemu udało się zjeść Ciastka? ;-) Przeczytajcie koniecznie, a na pewno się tego dowiecie :-)

Książka "Biegnij, Ciastku, biegnij! Jak być w dobrej formie" stworzona przez Steve Smallman’a to współczesna wersja baśni o piernikowym ludziku. Jest to fantastyczna i zabawna opowieść o wartości jaką daje uprawianie sportu i aktywny tryb życia. Historia o Ciastku w dowcipny sposób neguje rozleniwienie i bierny tryb życia oraz niezdrowe odżywianie, szczególnie nadmierne jedzenie słodyczy, a przy tym chwali zdrowy styl życia, prawidłowe odżywianie i ruch na świeżym powietrzu. Książka ma mądry, interesujący tekst, jest zrozumiała dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale myślę, że spodoba się i tym w wieku wczesnoszkolnym.

Opowieść o Ciastku została niebywale starannie zilustrowana przez Neil Price. Obrazki są niezwykle barwne, bardzo ładne, zabawne, a przy tym świetnie uzupełniają tekst.

Na końcu opowieści o Ciastku znajdują się pytania dotyczące tekstu oraz różne zadania, które rodzice i nauczycie mogą wykorzystać w zabawie czy zajęciach z dziećmi. Jest to rewelacyjny pomysł, gdyż przepracowany tekst będzie lepiej zapamiętany ;-)

Bardzo serdecznie polecam opowieść "Biegnij, Ciastku, biegnij! Jak być w dobrej formie" :-)www.ksiazkowelove.wordpress.com

Jedzenie słodyczy i siedzenie przed telewizorem ma zgubny wpływ na nasze zdrowie. Dieta, sport, aktywność fizyczna do rzeczy, których teraz trzeba uczyć dzieci, dawać wzorzec, żeby nie wyrosły na tłuściutkie otępiałe osoby. Ta książka delikatnie pokazuje, że aktywność jest bardziej atrakcyjna niż telewizor czy komputer, że daje wymierne korzyści i satysfakcję. Pokazuje, jak ważny jest zdrowy tryb życia i poczucie dobrej formy. W "Porozmawiajmy o książeczce" autor proponuje podjąć z dzieckiem zagadnienia dotyczące zachowań otyłych bohaterów, sprytu lisa i rysowanie własnego pierniczka.

Dziś opowiem o książeczce po przeczytaniu której, jak myślę, dzieci zainteresują się sportem i zdrową dietą. Temat ciekawy, prawda? Otóż ten właśnie aspekt porusza publikacja pt. „Biegnij Ciastku biegnij”.

Wszystko zaczęło się od tego, że pewne nie najchudsze małżeństwo, uwielbiało podjadać różnorodne smakołyki, oglądać telewizję i właściwie spędzać w domu cały dzień. Pewnego dnia zrobili sobie ciastko w kształcie ludzika. Gdy zaś chcieli je zjeść ów ludzik zaczął im uciekać. A, że jak wspomniałam wcześniej mieli lekką nadwagę i nie uprawiali żadnych sportów, goniąc go szybko się zmęczyli. Podobnie było z kilkoma innymi łakomczuchami. Znalazł się jednak ktoś, kto dogonił Ciastka i …

Historyjka w dość zabawny sposób pokazuje jak ważny jest sport, zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta. Ludziom dbającym o siebie po prostu łatwiej się żyje, mają więcej energii i są szczęśliwsi.

Książka jest kolorowa, pełna humorystycznych scen i ciekawa. Przede wszystkim jednak uczula maluchy i uświadamia jak ważny jest zdrowy tryb życia. Mam ogromną nadzieję, że po takiej lekturze dzieci chętniej będą spędzać czas na zewnątrz, na zabawach z rówieśnikami. Ostatnio rzeczywiście robią to rzadziej niż kiedyś. Myślę, że warto sięgnąć po tę zabawną historyjkę i pokazać im jak wiele tracą przesiadując przy komputerze lub przed telewizorem. Zachęcam do lektury ;)

Ciekawy sposób na pokazanie dziecku w jaki sposób należy dbać o zdrowie. W końcu odpowiednia dieta i codzienna dawka ruchu to podstawa! Sympatyczna książeczka dla najmłodszych z propozycjami zabaw i tematów o rozmowy związanych z tym tematem.

Książka z przesłaniem,historia dla dziecka wciągająca, w zabawny sposób przedstawia historię Ciastka. Polecam

• 2017
  • Biblioteka
  • Książki
  • Literatura dziecięca i młodzieżowa
  • Eva
  • Literatura angielska, walijska, szkocka, irlandzka
  • Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Biegnij Ciastku biegnij