Biegnij Ciastku biegnij

Wydawnictwo: Debit
emik84

Dlaczego oglądanie telewizji, popijanie herbatki i jedzenie słodyczy może się źle skończyć, pokazuje historia pościgu za piernikowym chłopcem o smakowitym imieniu Ciastek. Okazuje się, że unikający aktywności fizycznej i delektujący się jedzeniem bohaterowie nie są w stanie dogonić Ciastka. Udaje się to dopiero lisowi, który bycie w dobrej formie zawdzięcza beztroskim zabawom ruchowym na łące i zdrowemu odżywianiu. Czy pomoże okrąglutkim staruszkom, ogromnej krowie i ociężałemu koniowi zmienić złe nawyki?

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

kiedymamaniespi | 2016-01-19

Ciekawy sposób na pokazanie dziecku w jaki sposób należy dbać o zdrowie. W końcu odpowiednia dieta i codzienna dawka ruchu to podstawa! Sympatyczna książeczka dla najmłodszych z propozycjami zabaw i tematów o rozmowy związanych z tym tematem.

KatarzynaKulawik | 2015-12-20

W pewnym miasteczku czy raczej wiosce mieszkało starsze, okrąglutkie (aby nie powiedzieć grubiutkie ;-) ) małżeństwo. Nie lubili się ruszać, a ich ulubionym sposobem spędzania czasu był telewizor, kanapa, herbata i pierniczki! Zawsze piekli ciasteczka w kształcie gwiazdek i serduszek, ale pewnego razu starsza pani uformowała pierniczkowego chłopca, którego nazwała Ciastkiem. Niespodziewanie upieczony Ciastek zamiast trafić do brzuchów starszych państwa, najzupełniej w świecie uciekł ;-) Jednak pulchniutka pani i pulchniutki pan nie zamierzali się poddawać i pobiegli za Ciastkiem. Nie było to jednak takie proste, kiedy tusza ciąży, a do tego brak wprawy i kondycji! Na smakowicie wyglądające ciastko połasiła się także pasąca się na łące krowa i rozleniwiony koń, ale i im było bardzo trudno dogonić uciekającego Ciastka. Najbardziej wysportowany okazał się chytry lis, więc czy jemu udało się zjeść Ciastka? ;-) Przeczytajcie koniecznie, a na pewno się tego dowiecie :-)

Książka...

bibi | 2015-09-03
Przeczytana: wrzesień 2015

Jedzenie słodyczy i siedzenie przed telewizorem ma zgubny wpływ na nasze zdrowie. Dieta, sport, aktywność fizyczna do rzeczy, których teraz trzeba uczyć dzieci, dawać wzorzec, żeby nie wyrosły na tłuściutkie otępiałe osoby. Ta książka delikatnie pokazuje, że aktywność jest bardziej atrakcyjna niż telewizor czy komputer, że daje wymierne korzyści i satysfakcję. Pokazuje, jak ważny jest zdrowy tryb życia i poczucie dobrej formy. W "Porozmawiajmy o książeczce" autor proponuje podjąć z dzieckiem zagadnienia dotyczące zachowań otyłych bohaterów, sprytu lisa i rysowanie własnego pierniczka.

emik84 | 2015-06-20

Dziś opowiem o książeczce po przeczytaniu której, jak myślę, dzieci zainteresują się sportem i zdrową dietą. Temat ciekawy, prawda? Otóż ten właśnie aspekt porusza publikacja pt. „Biegnij Ciastku biegnij”.

Wszystko zaczęło się od tego, że pewne nie najchudsze małżeństwo, uwielbiało podjadać różnorodne smakołyki, oglądać telewizję i właściwie spędzać w domu cały dzień. Pewnego dnia zrobili sobie ciastko w kształcie ludzika. Gdy zaś chcieli je zjeść ów ludzik zaczął im uciekać. A, że jak wspomniałam wcześniej mieli lekką nadwagę i nie uprawiali żadnych sportów, goniąc go szybko się zmęczyli. Podobnie było z kilkoma innymi łakomczuchami. Znalazł się jednak ktoś, kto dogonił Ciastka i …

Historyjka w dość zabawny sposób pokazuje jak ważny jest sport, zdrowy tryb życia, odpowiednia dieta. Ludziom dbającym o siebie po prostu łatwiej się żyje, mają więcej energii i są szczęśliwsi.

Książka jest kolorowa, pełna humorystycznych scen i ciekawa. Przede wszystkim jednak uczula maluchy i...