4 (6 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny

*Poznaj teoretyczne podstawy informatyki *Naucz się rozwiązywać praktyczne problemy z wykorzystaniem metod informatycznych *Rozpocznij karierę profesjonalnego programisty *Informatyka to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. *Komputery otaczają nas ze wszystkich stron: sterują pracą sprzętów gospodarstwa domowego, pośredniczą w komunikacji, a nawet umożliwiają eksplorację...

*Poznaj teoretyczne podstawy informatyki
*Rozpocznij karierę profesjonalnego programisty
*Informatyka to niezwykle dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy. *Komputery otaczają nas ze wszystkich stron: sterują pracą sprzętów gospodarstwa domowego, pośredniczą w komunikacji, a nawet umożliwiają eksplorację przestrzeni kosmicznej.

Dzisiejszy świat trudno już właściwie wyobrazić sobie bez maszyn cyfrowych i kontrolującego je oprogramowania. Wciąż rośnie zapotrzebowanie rynku na wysokiej klasy specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy i dużemu doświadczeniu potrafią projektować, budować oraz programować systemy komputerowe. Popularność zawodu informatyka potęgują też wysokie zarobki, które zwiększają zainteresowanie młodzieży tą niełatwą dziedziną wiedzy. Jeśli interesujesz się informatyką, chcesz lepiej poznać jej podstawowe zagadnienia, nauczyć się rozwiązywać jej klasyczne problemy i analizować zadania informatyczne w sposób właściwy prawdziwym programistom, sięgnij po książkę Chcę zostać informatykiem. W przystępny sposób prezentuje ona matematyczne mechanizmy wykorzystywane w informatyce, uczy podstaw algorytmiki i wprowadza w świat programowania komputerów. Przedstawia zagadnienia związane z sieciami komputerowymi i bezpieczeństwem informacji oraz sposoby tworzenia gier komputerowych. Przede wszystkim zawiera jednak mnóstwo praktycznych przykładów i ciekawych zadań, które pomogą zainteresowanym kandydatom sprawdzić poziom swojej wiedzy i dostać się na studia informatyczne. Jeśli marzysz o karierze informatyka lub po prostu interesujesz się programowaniem i chcesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, trafiłeś na właściwą książkę!

*Podstawy teoretyczne informatyki na skróty
*Ciekawe zadania informatyczne wraz z rozwiązaniami
*Matematyka, logika i algorytmika w informatyce
*Analiza podstawowych problemów programistycznych
*Wymiarowanie informacji i bezpieczeństwo danych
*Programowanie komputerów i sieci komputerowe
*Gry komputerowe

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/chcezi.htm

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/chcezi.htm

Joker | 2019-04-09

Jeśli chcesz zostać informatykiem to unikaj tej książki. Autorzy nawet nie wytłumaczyli podstawowych pojęć i zagadnień xD

Signumiere | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Tytuł jest tutaj żartem, książka do niczego nie wprowadza. Po przeczytaniu rozdziału proponuje zadania, do których nie raczy nawet wyjaśnić podstaw albo jakkolwiek wcześniej wspomnieć. Strata czasu i pieniedzy. Ukazuje bardziej wielkie ego autorów niż pomaga w poznaniu tematyki. Książki o tworzeniu gier od podstaw lepiej zapoznało z informatyką niż to coś