Ajgospotamoj 405 p.n.e.

Wydawnictwo: INFORTeditions
historia

Niniejsza książka traktuje o ostatniej fazie wojny peloponeskiej, kiedy to o losach wojny zadecydowały starcia między flotami Aten i Sparty toczone na Morzu Egejskim od jesieni 411 do 404 roku p.n.e. Mniej więcej obejmuje więc okres, który opisał Ksenofont w swojej Hellenice (w księdze I i II). Publikacja zawiera opisy działań militarnych, prowadzonych na lądzie i morzu, w tym największych bitew stoczonych przez jedne z najlepszych okrętów antyku, jakimi były greckie triery: koło Przylądka Kynossema, pod Abydos, Kyzikos, Notion, koło Wysp Arginuskich i wreszcie u ujścia Ajgospotamoj.

Przemos19 | 2016-09-07
Przeczytana: 07 września 2016