Książka Roku 2018
prawo pracy
Bereoe

Prezentowany podręcznik w założeniu stanowi kompleksowy obraz dwóch podstawowych dyscyplin prawa dla stosunków przemysłowych. Przedstawiono w nim w sposób przystępny wszystkie istotne instytucje i zagadnienia prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych. Publikacja składa się z pięciu zasadniczych działów: części ogólnej, indywidualnego prawa pracy, zbiorowego prawa pracy, procesowego prawa...

Publikacja składa się z pięciu zasadniczych działów:
części ogólnej,
indywidualnego prawa pracy,
zbiorowego prawa pracy,
procesowego prawa pracy,
prawa ubezpieczeń społecznych.
Książka zawiera zarówno informacje o prawie obowiązującym (de lege lata), jak i o jego głównych tendencjach rozwojowych (de lege ferenda). Wywody w niej zaprezentowane odnoszą się do prawa krajowego oraz międzynarodowego prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. W znaczącym wymiarze przedstawiono zwłaszcza regulacje unijne. Szczególną uwagę autorzy poświęcili funkcjonowaniu praktyki, stąd szerokie odwołania w jej treści do judykatury Sądu Najwyższego. W efekcie publikacja może być użytecznym narzędziem nie tylko w uniwersyteckim procesie dydaktycznym, ale również dla praktyków działających w stosunkach pracy.

źródło opisu: Wydawnictwo Wolters Kluwer, 2013

źródło okładki: http://www.wolterskluwer.pl/

Anna | 2015-08-31
Na półkach: Przeczytane, Prawo

Całkiem niezły podręcznik dla studentów prawa (aplikantom też polecam) i kierunków pokrewnych. O ile ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych momentami nie da się czytać, to ten podręcznik daje radę.

Nike-bez-głowy | 2017-07-08

Podręcznik nie jest zły, może chwilami troszkę przegadany. Wyjaśnia wszystko, co najważniejsze, a przecież o to chodzi. Studentom mogę polecić, nie przerażajcie się jego objętością.

haczeturian | 2017-06-20
| 2016-10-20