Portret damy

Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin Polska
Portrait of a scandal
Amanda

Panna Amethyst Dalby podczas swojego pierwszego sezonu doznała bolesnego zawodu. Narzeczony Nathan Harcourt niesłusznie oskarżył ją o zdradę i zerwał zaręczyny. Poprzysięgła sobie wówczas, że nigdy nie wyjdzie za mąż i nie będzie zależna od żadnego mężczyzny. Po dziesięciu latach jako właścicielka posiadłości i przedsiębiorstw cieszy się upragnioną wolnością. Pewnego razu spotyka w Paryżu dawnego narzeczonego. Nathan popadł w niełaskę ojca i jest zmuszony zarabiać na życie jako malarz. Amethyst postanawia napawać się jego upokorzeniem i zamawia portret…

źródło opisu: Harlequin Polska, 2015

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

basik | 2015-12-11

Nieraz lubię przeczytać sobie jakiś harlequin historyczny. Kiedyś przeczytałam cykl "Narzeczone" Annie Burrows który mi się podobał, wiec zabrałam się za " Portret damy " licząc na przyjemną rozrywkę.
I bardzo się rozczarowałam, bo to strasznie nudna lektura.
Nic ciekawego się nie dzieje. Spotykają się po 10-ciu latach, chcą się na sobie zemścić, za to co ich kiedyś dzieliło i rozdzieliło, a kończy się na rozmowach w łóżku.
Nuda od początku do końca. Zdecydowanie nie polecam, bo szkoda czasu i nerwów. To najgorsza książka jaka ostatnio czytałam.