Ultimatum. ślub albo - rozstanie!

Tłumaczenie: Krystyna Chmiel
Wydawnictwo: Świat Książki
The Ultimatum

Małżeństwo lub –, rozstanie! za tydzień minie sześć szczęśliwych lat, od kiedy Layla i Henry są ze sobą. za tydzień odbędzie się też kolejny ślub wśród ich przyjaciół, co utwierdza Laylę w przekonaniu, że najwyższy czas usankcjonować związek i założyć prawdziwą rodzinę. I właśnie tyle czasu –, siedem dni –, daje zdumionemu Henry‘,emu na podjęcie ostatecznej decyzji: małżeństwo lub rozstanie. Obydwoje nie mogą jednak przewidzieć, ile się nagle wydarzy... Skąd wiadomo, że mężczyzna chce ożenić się z tą, a nie inną kobietąa Dlaczego kobieta wybiera właśnie tego mężczyznęa Błyskotliwa, lekka i krzepiąca powieść o sensie małżeństwa.

Książkowo_czyta | 2011-10-15
Na półkach: Przeczytane, Wymienione
Przeczytana: 07 grudnia 2009

Sześć lat razem, ślub kolejnych przyjaciół tuż, tuż... Splot tych wydarzeń wywołuje w głowie Layli myśli, iż najwyższy już czas na sformalizowanie własnego związku. Daje więc swojemu ukochanemu Henry' emu 7 dni na podjęcie ostatecznej decyzji w tej sprawie...
Jakie konsekwencje pociągnie za sobą ów postawiony partnerowi przez bohaterkę wymóg? Przekonacie się czytając tę pozycję.

Jaguś | 2012-07-05
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 05 lipca 2012

Czytając książkę cały czas miałam wrażenie, że czegoś jej brakuje. Niby ma cechy dobrej książki (interesujący bohaterowie, ciekawy pomysł na fabułę, dobre dialogi), to jednak mam wrażenie, że całość jest niedopracowana.
Trochę zdenerwowała mnie Layla. Za bardzo polegała na Glorii, która jest najmniej sympatyczną postacią.

książek: 2023
julietta70 | 2011-05-19

super książka

Zaczytana | 2013-05-07

Pomysł na książkę bardzo fajny,ale coś jednak nie poszło.
Można przeczytać,ale zachwytu nie będzie.

Martyna | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Typowa, nieco nudnawa, ale dzięki zabawnym fragmentom i dialogom szybko się czytało.

katka_94 | 2014-04-02
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Owszem nie była zła, ale jakby czegoś zabrakło. Nawet ta akcja pod koniec nie przyniosła emocji podekscytowania i fascynacji, co dalej się może zdarzyć. Irytowało mnie przede wszystkim to, że nasi bohaterowie tak dużo piją, a potem po prostu siadają za kierownice. Tak pewnie promujmy jazdę po alkoholu przecież to takie mądre... Nie rozumiem czy tak trudno było napisać dla autora, że zamiast jadąc samochodem biorą taksówkę? Według mnie nie robiło by to żadnej różnicy w fabule.
Właściwie cała historia była dla mnie jakaś niedopracowana. Sytuacja jest zwyczajnie chora. Ona stawia mu ultimatum, on się upija, ona się upija, on pisze, ona pracuje. Ot i cała historia.
Może nie było aż tak tragicznie, zdarzyło mi się nawet kilka razy uśmiechnąć przy lekturze tej książki, ale spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Podsumowując: nie jest źle, ale dobrze też nie jest.

bernadeta1233 | 2013-07-24
Przeczytana: 17 lipca 2013

Henry otrzymuje od Layli tytułowe ULTIMATUM: albo ślub albo pa, pa. Na decyzję ma siedem dni.... Pierwsze strony, myślę, do końca nie dotrwam. Ale kartka za kartką i wciągająca historia. A może lepsze słowo: prawdziwa. To pozycja o wyborach, życiowych decyzjach, które niby oczywiste, ale jak się dwa razy zastanowić, takie proste nie są. Na "problem" patrzymy zarówno z perspektywy kobiety, jak i mężczyzny. Wbrew pozorom ani to lekkie czytadło, ani bez drugiego dna. Zakończenia -mimo wszystko- spodziewałam się innego.
Graziano mistrzowsko przedstawił rodziców Layli - nie pamiętam kiedy tak śmiałam się z opisu postaci. Choćby dla tego wątku warto.

azalia87 | 2014-12-23
Przeczytana: 23 grudnia 2014

ile czasu można czekać, aż ukochany mężczyzna się namyśli i oświadczy? a może nie trzeba czekać,tylko postawić ULTIMATUM tak jak główna bohaterka? zabawne perypetie pary wciągają i pozwalają się zrelaksować. książka dobra na samotny wieczór.

nikozja | 2013-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2013

marna realizacja naprawdę dobrego pomysłu. Cały czas odnosiłam wrażenie, że autor za bardzo nie umiał poprowadzić narracji we właściwym kierunku, tak aby książka była ciekawa.

PaniDziobak | 2012-09-24

Nie, nie, jeszcze raz nie! Stanowczo odradzam. Mdła akcja, nudni bohaterowie bez wyraźnego charakteru; jednym słowem typowy i przewidywalny. Flaki z olejem.