Warszawa i jej ulice. O pochodzeniu nazw

historia
alex

"Nie chciałem zasypywać Czytelników datami i nazwiskami. To nie one są w tej książce najważniejsze. Z premedytacją bombarduję za to nazwami ulic i placów. Skąd się biorą? Dlaczego jest Marszałkowska albo Nowy Świat? I dlaczego akurat w tym, a nie w innym miejscu? Na te pytania próbowałem odpowiadać w artykułach z cyklu "Dzielnice, ulice, place" ukazującym się w "Gazecie Stołecznej", warszawskim dodatku "Gazety Wyborczej" w latach 1992-1998. Teraz wybrane i uzupełnione teksty trafiają do rąk Czytelników."
(od autora)

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza "Mówią wieki", 2003

źródło okładki: google

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!