Z mojego okienka. Fakty i wrażenia z lat 1939-1945. Tom I 1939-1940

Wydawnictwo: LTW
Samhain

Tom I pamiętników pt. "Z mojego okienka. Fakty i wrażenia z lat 1939–1945" stanowi zapis przeżyć i obserwacji autora, począwszy od pamiętnego roku 1939, na dramatycznej próbie ewakuacji z Francji do Wielkiej Brytanii w roku 1940 skończywszy. Zapiski te zawierają niezwykle interesujące szczegóły dotyczące polskiego września, w tym ewakuacji najwyższych władz i urzędów, wędrówki poprzez Rumunię i Węgry do Francji, tworzenia i walk polskich oddziałów na terenie Francji oraz ewakuacji tychże wojsk na Wyspy Brytyjskie. Podkreślić przy tym należy, że cała część pt. Francuska wiosna jest publikowana po raz pierwszy, a odczytania jej rękopisu oraz opracowania naukowego całości dokonał dr P.M. Żukowski.

źródło opisu: www.antykwariat.tezeusz.pl

źródło okładki: www.antykwariat.tezeusz.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!