Bitwa o prawdę. Wyrok na Boga

Wydawnictwo: Inicjatywa Wydawnicza Ad Astra
3 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historia
Pearon

Demiurgowie z laboratoriów idei konstruujących "raj na ziemi", według programu laickiego, zmienili taktykę walki z Kościołem katolickim. Po klęsce "teologii śmierci Boga", twierdzą, że Kościół jest niepotrzebnym "pośrednikiem" między człowiekiem a Bogiem ("teologia śmierci Kościoła"). W "nowej świadomości" Kościół nie powinien istnieć w wymiarze społecznym, a nawet prywatnym. Tolerowany jest...

W "nowej świadomości" Kościół nie powinien istnieć w wymiarze społecznym, a nawet prywatnym. Tolerowany jest co najwyżej jako minione doświadczenie historyczne; skansen, w którym u szczególnie upartych pozostał pewien typ "wrażliwości etycznej", ceremoniał, trochę tradycji i zwyczajów.
Zwalczaną religię katolicką i głód transcendencji w człowieku usiłuje się natomiast zastąpić pseudoreligiami, psychokultami, "nową duchowością" w rodzaju New Age. Ludzie, którzy nie wierzą już w osobowego Boga, ulegają różnym mitologiom, bóstwom i bożkom, a nawet adorują samych siebie chcąc zasiąść na tronie Boga.

źródło opisu: Inicjatywa Wydawnicza <<ad astra>>, 1997

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

as12 | 2019-09-22

Żenująca twórczość fanatyka religijnego zniewolonego przez watykańskiego okupanta.