Charaktery, nr 6(221) 2015

1427695X
czasopisma, artykuły, psychologia,
czasopisma
Tomasz

NIEDOSKONALI, WOLNI SZCZĘŚLIWI I ci, których poczucie własnej wartości szybuje wysoko jak balonik, i ci, którzy tak wstydzą się swoich słabych stron, że zapadliby się pod ziemię - wszyscy cierpimy. Drżąc na myśl o odrzuceniu, walczymy z naszymi słabościami, również tymi, których nie jesteśmy w stanie zmienić. A przecież możemy czerpać z nich siłę. Jak odkryć moc niedoskonałości? KCIUK MUSI...

NIEDOSKONALI, WOLNI SZCZĘŚLIWI
KCIUK MUSI ODEJŚĆ
Już jako dziecko odkryłem, że nie trzeba być idealnym, żeby działać. W życiu ważna jest otwartość i ciekawość. To, co przynosi nam los, na ogół nie jest ani straszne, ani doskonałe. Warto zatem przyjmować życie takim, jakie jest. Podobnie podchodźmy do samych siebie i innych ludzi - mówi prof. Norman E. Rosenthal.
TATA NA 40 SEKUND
Ile czasu dziennie ojcowie spędzają ze swoimi dziećmi? Mężczyznom wydaje się, że co najmniej godzinę. Naukowcy to sprawdzili i okazało się, że... mniej niż minutę! Kto cierpi na tym najbardziej?
MIŁOŚĆ TYLKO NA WEEKND
Są parą od wielu lat, zakochani po uszy. Cała rodzina wyczekuje ślubu i dzieci. Robią więc pierwszy krok - zamieszkują ze sobą. I po kilku miesiącach... rozstają się z hukiem. Dlaczego?
SZCZĘŚLIWI JAK W PRACY
Czym jest dla nas praca: życiem czy zarabianiem na życie? Czy możemy być szczęśliwi w pracy? Kiedy praca jest aktywnością nie tylko zmierzającą do zapewnienia biologicznego przeżycia, ale również dającą szansę na rozwój, szczęście i samorealizację?
W ERZE SZCZEPIEŃ
Pierwszą szczepionkę podano dziecku ponad dwieście lat temu. Ochroniła je przed ospą. Dziś szczepionki mają zarówno zwolenników, jak i przeciwników, którzy uważają, że „lepiej przechorować” chorobę. Co na to immunologowie?
ZRÓB MAPĘ SWOJEGO ŻYCIA
W pracy bierzesz projekt za projektem, po pracy robisz kurs za kursem. Starasz się nie tracić czasu, a jednak masz poczucie, że tracisz coś cenniejszego – sens swojego życia. Jak go odzyskać?
PODWÓJNE ŻYCIE INTYMNE
Mężczyzna mówi: Kocham żonę i nie wyobrażam sobie, żebym ją opuścił, ale jest inna kobieta w moim życiu. Kobieta wzdycha: Nie przypuszczałam, że do tego się posunę. Mam innych partnerów i czuję się spełniona - mówi prof. Zbigniew Izdebski
JAKI UROCZY ...POTWÓR
Są agresywni, impulsywni i nieodpowiedzialni, ale potrafią oczarować partnerów. Umieją zadbać o siebie, bezwzględnie torując sobie drogę przez życie i manipulując otoczeniem. Świetnie radzą sobie w polityce i biznesie. Kto? Wysokofunkcjonujący psychopaci.
ZABÓJCZA GRA
Nastolatki grające w agresywne gry komputerowe mają trudności z kontrolowaniem impulsów. Efekt? Zajadają się jedzeniem typu fast food i słodyczami. Jednak ryzyko nadwagi to ich najmniejszy problem.
GDY SPORT TO NIE ZDROWIE
Lekarze zalecają codzienne ćwiczenia jako najlepszy sposób na utrzymanie zdrowia i kondycji. Zdarza się jednak, że treningi stają się obsesją. Kiedy sport przeradza się w uzależnienie?
PAMIĘĆ ZRESETOWANA
Czy niebawem naukowcy będą w stanie usunąć z naszych mózgów traumatyczne wspomnienia? Do dyspozycji mają najnowsze technologie, leki, lasery i... sen.
MASON I JEGO GABINET
Doktor Judym nie jest postacią całkowicie fikcyjną. Pewne jego cechy Żeromski pożyczył od swojego szwagra - psychiatry Rafała Radziwiłłowicza, pod którego opieką był między innymi...marszałek Piłsudski.
ROZMAWIAM ZE ŚMIERCIĄ
Źródłem naszej niemocy jest przede wszystkim to, że przestaliśmy aktywnie żyć – utknęliśmy w stanie oczekiwania. Trudno nam samym potwierdzić nasze istnienie. Większość kontaktów, łącznie z seksualnymi, przeniosła się w świat wirtualny. Ta nieznośna lekkość bytu nabrała takich rozmiarów, że właściwie... zanikamy - mówi reżyser Lech Majewski.
MOJE KILIMANDŻARO
Odzyskał przytomność, odchylił prześcieradło i zaczął drzeć się wniebogłosy. Był z niego kawał chłopa - sto osiemdziesiąt dwa centymetry. Zostało sto piętnaście. Piotr nie uwierzyłby wtedy, że bez nóg wejdzie na „dach Afryki”.

źródło opisu: www.charaktery.eu

8,5 (2 ocen i opinii)
Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa. Chiny, USA i przyszłość świata
Kai-Fu Lee

7,33 (3 ocen i opinii)
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
KAFIR , Łukasz Maziewski

8,5 (2 ocen i opinii)
Psychoza
Robert Bloch

7,4 (817 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!