Siewca Miłości. Własna droga Franciszka z Asyżu

Wydawnictwo: Charaktery
Eager to love : the alternative way of Francis of Assisi
religia
Tomasz

„Siewca miłości” nie jest kolejną biografią założyciela franciszkanów, roszczącą sobie pretensje do przedstawienia jego niezafałszowanego obrazu. Nie jest to ani naukowa biografia, ani podręcznik duchowości franciszkańskiej. „Własna droga Franciszka z Asyżu” – jak sugeruje podtytuł – jest zachętą do odnalezienia swojej drogi „otwartej na niebo” – napisał Jacek Prusak SJ we wstępie do książki.

„Siewca miłości” to opowieść o Franciszku z Asyżu, który szedł do Boga własną drogą, wybierając proste ale dalekie od przesłodzonej świętości życie. Opowieść o człowieku, którego sposób spotkania ze Stwórcą może być nadzieją dla wszystkich szukających swojej drogi wiary.

"Siewca miłości” to ważny głos w dyskusji nad sposobami realizowania papieskiego nauczania i formą przeżywania swojej wiary.

To również książka, która pomaga lepiej zrozumieć nauczanie papieża Franciszka dotyczące:

- ubogiego Kościoła

- radości wiary i przyjaźni z Bogiem

- zabiegania o sprawiedliwość społeczną

- kultury spotkania

- wychodzenia na peryferie, aby odnaleźć poszukujących

- duchownych będących pasterzami a nie urzędnikami.

Autorem książki jest znany amerykański franciszkanin – popularny i chętnie czytany również w Polsce - Richard Rohr, który mówi o sobie: Moim życzeniem jest (…) pozostać w Kościele, a jednocześnie być na jego obrzeżach, najdalej, jak tylko możliwe. Jego spojrzenie na życie i dokonania Franciszka z Asyżu wyrywa nas z wygodnej, instytucjonalnej religijności i konfrontuje z żywą Ewangelią, wywracającą porządek i układy świata.

Istotnym atutem „Siewcy miłości” jest przystępny, żywy język, jakim Autor pisze o duchowości i zaangażowaniu społecznym. To sposób głoszenia Ewangelii, który jest głęboko zakorzeniony w relacji z Bogiem, nikogo nie wyklucza, daje nadzieję i sprawia, że zaczynamy inaczej postrzegać siebie i innych.

źródło opisu: Wydawnictwo Charaktery, 2015

źródło okładki: http://www.charaktery.eu/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!