Plac Czerwony

Wydawnictwo: Książka i Wiedza
La Place Rouge
literatura piękna
Bartek

Pierre Courtade (ur.1915 r.) dziennikarz francuski, długoletni redaktor działu zagranicznego "Humanité" i korespondent w Moskwie, znany jest czytelnikom polskim jako autor powieści "Jimmy" i "Czarna rzeka". Ostatnia jego powieść pt. "Plac Czerwony" (1961) oceniona została przez krytykę francuską jako jedna z najbardziej interesujących powieści politycznych ostatnich lat. Jej tematem jest droga...

Ostatnia jego powieść pt. "Plac Czerwony" (1961) oceniona została przez krytykę francuską jako jedna z najbardziej interesujących powieści politycznych ostatnich lat. Jej tematem jest droga rozwojowa młodego inteligenta francuskiego - komunisty w latach 1935-1958.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!