Albo albo Kultury świata problemy psychologii i kultury

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia

Redakcja pisma konsekwentnie proponuje jako główną oś kolejnych numerów pisma swoisty wgląd w treść dzisiejszej kultury przez pryzmat zjawisk i pojęć, których próżno szukać na jej powierzchni. zgodnie z ideą periodyku, a zatem z jego psychologiczno-kulturoznawczym profilem, są to zawsze pojęcia wiążące się ideą archetypu Junga, opracowywaną z różnych perspektyw. Tym razem stały się nimi figury anioła i demona. Autorom poszczególnych tekstów nie chodzi jednak o takie ich ujęcie, jakie dominuje w mediach (a więc poprzez pryzmat sensacji oraz indywidualnych i zbiorowych idiosynkrazji), ale głębszy namysł na trwałością określonych wyobrażeń kulturowych, które kształtują dzisiejszą wyobraźnię ludzką, choć zdają się już należeć do minionych faz, typowych dla rozwiniętej myśli religijnej.

Mnomquah | 2016-02-26
bastkk | 2012-09-27