Renowacja przedmiotów z drewna

Wydawnictwo: RM
hobby

Vicenç Gilbert, Josep López Renowacja przedmiotów z drewna Niejednokrotnie dobrej jakosci stary mebel jest lepszy od tego, który pochodzi z seryjnej produkcji. Twoje stare komody, stoły, fotele i krzesła, przykryte warstwa kurzu i zniszczone upływem czasu, moga odzyskać swój dawny blask, nawet jesli nie jestes profesjonalnym restauratorem. Dzięki tej ksiażce dowiesz się, jak krok po kroku odnowić m.in. drewniana ramę lustra, krzesło, stolik do kawy, stylowa komodę, sekretarzyk. Nauczysz się oczyszczania drewna, wymieniania uszkodzonych częsci, szpachlowania, szlifowania, woskowania i malowania. W poradniku opisano podstawowe narzędzia pracy używane m.in. do mierzenia, cięcia, wygładzania i wiercenia drewna. Doradzono, jakich używać wosków, szpachlówek, klejów i barwników. Wszystkie etapy pracy zostały szczegółowo opisane i zilustrowane kolorowymi zdjęciami. Dzięki prostym zabiegom możesz sprawić, by odnowione przez ciebie meble stały się wyjatkowa pamiatka i niebanalna dekoracja wnętrza.

Barbara Be | 2012-09-21