Prawda o Wunderwaffe tom 1

Wydawnictwo: Wydawnictwo WiS
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

& Prawda o Wunderwaffe& to prawdziwa ksi�ga, kompendium wiedzy o najbardziej nowoczesnych technicznie broniach i projektach badawczych III Rzeszy. Bardzo du�a cz�� tej & ksi�gi& zawiera informacje i dokumenty nigdy nie publikowane przez innych autor�w. Jest tu ca�y obszerny rozdzia� o broniach elektromagnetycznych, o broniach maj�cych by� nast�pnym krokiem w stosunku do V-1 i V-2, o broni pancernej zupe�nie nowej generacji (armata stabilizowana, celowniki nocne, nap�d turbinowy, elektromagnetyczne przeniesienie nap�du), o nowych koncepcjach w dziedzinie broni konwencjonalnej, kilkana�cie typ�w broni kierowanych i kilkadziesi�t typ�w g�owic samonaprowadzaj�cych (w tym detektory p�przewodnikowe), my�liwce i pociski nadd�wi�kowe o nap�dzie strumieniowym, powojenny drena� niemieckiej techniki, ale tak�e: zupe�nie nowe podej�cie do broni chemicznej, biologicznej i projekt�w j�drowych. A� 55 stron po�wi�cono udokumentowanemu opisowi projektu Wunderwaffe, broni strategicznej, kt�ra bez w�tpienia ca�kowicie zmieni�aby bieg wojny, nawet na pocz�tku 1945 roku. Jest to jak dotychczas najobszerniejszy opis tego projektu.

SzymekKing | 2013-09-15
Przeczytana: 01 stycznia 2012

TA książka to dla mnie duży zawód. Zwłaszcza jej ostatni rozdział - czyli konfabulacje autora o projekcie "Dzwon" (die Glocke). Igor Witkowski znany jest z naginania faktów, braku obiektywizmu i dopasowywania informacji do stworzonych przez siebie wcześniej sensacyjnych hipotez. Książki zdecydowanie nie polecam.

PeterJ | 2013-09-16
Przeczytana: 2009 rok