Blogowanie o facetach

Wydawnictwo: Nowy Świat
vicky222

Miałam już zamykać komputer, kiedy zobaczyłam mrugające światełko. Chciałam zostawić wiadomość do poczytania na następny dzień, ale jednak ciekawość mi na to nie pozwoliła. Od dłuższego czasu dajesz nam rady, co do facetów, a czy ty ich przestrzegasz? Oczywiście, że tak – byłam zmęczona i marzyłam już tylko o jednym, a mianowicie o moim wygodnym łóżku. Udowodnij nam to, że twoje metody na...

> Od dłuższego czasu dajesz nam rady, co do facetów, a czy ty ich przestrzegasz?
> Oczywiście, że tak – byłam zmęczona i marzyłam już tylko o jednym, a mianowicie o moim wygodnym łóżku.
> Udowodnij nam to, że twoje metody na poderwanie mężczyzny działają.
Nie myśląc długo odpisałam: Nie ma z tym żadnego problemu, jutro wieczorem wybiorę się do klubu na Alejach Jerozolimskich. Tam postaram się uwieść kolesia używając moich trików. Potem wszystko wam w szczegółach opiszę na blogu.

źródło opisu: http://strona.nowy-swiat.pl/

źródło okładki: http://strona.nowy-swiat.pl/

Sylwia MyBooksMyLife | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Mole książkowe zaglądają w najczarniejsze zakątki internetu w poszukiwaniu ciekawych nowości. Blogi, portale, dawno zapomniane strony, mniej popularne wydawnictwa. Ile to już razy dzięki nim sama odnalazłam książkowe perełki? Dużo. Nie ograniczam się do tych największych, najbardziej znanych wydawnictw, czy do czytania książek, których promocja działa na najwyższych obrotach. Bo czasami te wielce promowane zapowiedzi do stóp nie sięgają książkowym szarym myszkom. Kiedy natknęłam się na stronę wydawnictwa Nowy Świat pomyślałam sobie, że Blogowanie o facetach może być jedną z ukrywanych w czeluściach internetu przyjemną obyczajówką.

Nie jest to opasłe tomisko na kilka popołudni, a lekka i nieskomplikowana opowieść streszczona na niespełna dwustu stronach. Magda jest autorką bloga, na którym radzi innym kobietom, jak skutecznie poderwać facetów (autorka wyraźnie zaznaczyła, który sposób w ilu procentach się...

książek: 1906
Iwona | 2015-07-27
Przeczytana: 04 lipca 2015

„Jak poderwać faceta?
1. Zawsze patrz na faceta, który wpadł ci w oko, z lekkim uśmiechem. Działa w 89 procentach.
2. Często spoglądaj w jego stronę, ale nie dawaj po sobie poznać, że koleś ci się spodobał. Działa w 92 procentach.
3. Włosy, graf włosami, to sprawi, że mężczyzna oszaleje na twoim punkcie. Działa w 79 procentach [..]”

Te i inne zasady przyświecają głównej bohaterce książki – Magdzie. Dziewczyna ma dobrą pracę, spotyka się z przystojnym facetem, a w wolnej chwili dzieli się swoimi przemyśleniami na temat mężczyzn na blogu. W jednej chwili traci wszystko. Okazuje się, że jej wspaniały chłopak ją zdradza, a szef każe jej się spakować i opuścić biuro. Jakby tego było mało, za kilka dni skończy 30 lat. Znajomi urządzają jej imprezę-niespodziankę, na której poznaje grupę mężczyzn, którym podsuwa pomysł na wykonanie reklamy i tym samym zapewnia sobie nową pracę, która wiąże się z wyjazdem do RPA na dwa miesiące. Mimo wyjazdu i nowej pracy, Magda znajduje czas, aby opisać...

Pani Lecter | 2015-06-15
Przeczytana: 12 czerwca 2015

Zacząć muszę od faktu, iż książka bardzo mnie zaskoczyła. Bardzo zaskoczyła mnie negatywnie. Może molowi książkowemu to nie przystaje, ale tak. Oceniam książki po okładce, przynajmniej na pierwszy rzut oka. Od wydawnictwa Nowy Świat dostałam propozycję dwóch książek, ale mimo o wiele mniej estetycznej okładki, wybrałam tą. Cóż, za błędy trzeba płacić. Fabuła? Przepraszam, ale często trafiam na blogi z opowiadaniami ''hot12'' i mimo tego, iż niektóre nawet mi się podobają, to inne są po prostu marnymi wymysłami autorek. Tak jest z tą książką. Czułam się jakbym czytała historię napisaną przez moją młodszą kuzynkę. Wszystko przewidywalne.
Nie ma dla mnie bardziej irytujących mankamentów niż błędy. Tak, zdarza się, że grupa fachowców przepuści jakąś małą literówkę, ale nie tyle! Wiem, że pani Anna mieszka na stałe w Sydney i mam czasem wrażenie, że pisząc dany rozdział zabrakło jej polskich znaków. Do tego ''chce i musze'' w pierwszej osobie! Halo! Czy ktoś to przed wydaniem czytał!?...

vicky222 | 2015-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2015

Kiedy przyszła do mnie książka „Blogowanie o facetach” chciałam ją otworzyć i z ciekawości powąchać, porównać czcionkę i zamknąć i na pewno nie miałam w planach jej czytać, gdyż byłam aktualnie w trakcie dwóch innych lektur. Plany szybko uległy zmianie, gdyż po przeczytaniu pierwszej strony nie byłam w stanie się oderwać od książki. I tak w jedno popołudnie łyknęłam krótkie opowiadanie Ani Dollow.

Książka liczy niecałe 200 stron i opisuje pewien trudny moment w życiu trzydziestoletniej Magdy. Kobieta nie ma satysfakcji ze swojej pracy, jednak ma idealnego faceta a dodatkowo od dłuższego czasu pisze bloga dotyczącego podrywania mężczyzn. Wszystko się dobrze układa dopóki w jedną dobę Magda nie traci pracy i swojego chłopaka. Następnie przez zupełny przypadek dostaje propozycję oferty pracy, która wiąże się z dwoma miesiącami w RPA. Jak się zapewne domyślacie w Afryce na jej drodze staje pewien mężczyzna. A każdy swój krok zaczyna opisywać na swoim blogu, który zdobywa coraz...