Nurkowanie nad poziomem morza

Wydawnictwo: Wielki Błękit
nurkowanie
sport

O autorze:Bruce R. Wienke jest dyrektorem eksperymentalnej komputerowej platformy testowej dla przemysłu w Zaawansowanym Laboratorium Obliczeniowym w Narodowym Laboratorium w Los Alamos. Interesujesię modelami dekompresyjnymi i sposobami ich kalkulacji, transportem gazów oraz mechaniką fazową. Wykłada na sympozjach, konferencjach i warsztatach poświęconych nurkowaniu, pisze książki i publikujeartykuły. Jest autorem wielu monografii poświęconych nurkowaniu. Jest współwłaścicielem Inner Vision Divers – centrum nurkowego oferującego pełen zakres usług, które mieści się w Santa Fe w Nowym Meksyku. Wienke jest Instruktorem Trenerem w NAUI i członkiem Komisji do Spraw Dekompresji, Master Instruktorem PADI, gdzie jest członkiem komisji weryfikującej instruktorów oraz Dyrektorem Instytutu w YMCA. Pracuje także jako trener i instruktor narciarstwa zjazdowego i jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Trenerów Narciarstwa (USSCA) oraz Zawodowych Instruktorów Narciarstwa Ameryki (PSIA).Wienke zdobył tytuł licencjata z fizyki i matematyki na uniwersytecie Northwestern Michigan a następnie magistra w zakresie fizyki jądrowej na Marquette University. Tytuł doktora uzyskał na uniwersytecie Northwestern gdzie zajmował się fizyką cząsteczek. Jest również członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Fizyki, Amerykańskiego Towarzystwa Nuklearnego, Stowarzyszenia Matematyki Przemysłowej i Stosowanej, Południowo-Pacyficznego Stowarzyszenia Medycyny oraz Amerykańskiej Akadami Nauk Podwodnych, gdzie jest członkiem towarzystw naukowych oraz komitetów technicznych. Wienke jest także redaktorem w periodyku Sources, będącym publikacją szkoleniową NAUI oraz pracuje jako konsultant dla firmy Scubapro, gdzie zajmuje się algorytmami dekompresyjnymi.O książce:Nurkowanie na wysokości (nadpoziomem morza) oznacza, że mamy od czynienia z mniejszym ciśnieniem otoczenia w porównaniu do tego na poziomie morza. Zjawisko to, a w szczególności jego wpływ na nurka, sprzęt i procedury nurkowania są przedmiotem tej książki. Omówione w niej są procedury i ich modyfikacje dla nurkowania na wysokości włączając w to zagadnienia takie jak tabele dekompresyjne, urządzenia pomiarowe, wyporność, fizjologia, zużycie powietrza oraz mechanika ciśnień. Wyjaśnione są również aspekty matematyczne omawianych problemów. To jest znakomita pozycja dla wszystkich tych, którzy planują nurkowanie w górach.

źródło opisu: Matras