Polskie hafty i koronki

Seria: Ocalić od Zapomnienia
Wydawnictwo: Muza
rękodzieło

Jest to kolejna publikacja z serii Ocalić od zapomnienia. Książka prezentuje hafty i koronki stanowiące element zdobniczy polskich strojów ludowych. Omówione one zostały w układzie regionalnym, w 25 dzielnicach historycznych naszego kraju. Autorka, kustosz Muzeum Etnograficznego w Warszawie, opisuje tradycyjną kolorystykę, rodzaj używanych nici oraz surowiec, na którym haft wykonano. Znajdują...

Autorka, kustosz Muzeum Etnograficznego w Warszawie, opisuje tradycyjną kolorystykę, rodzaj używanych nici oraz surowiec, na którym haft wykonano. Znajdują się tu także informacje o stosowanych ściegach i profesjonalne rady dotyczące kompozycji haftów. Książka zawiera dwa słowniczki wyjaśniające pojęcia profesjonalne i określenia ludowe.
Publikacja jest bogato ilustrowana, Czytelnik znajdzie tu zarówno całe kompozycje jak i wybrane motywy czy też elementy większej całości. Staranna szata graficzna książki sprawia, że jest ona wprost bajecznie kolorowa, uświadamia nam niezwykłe bogactwo polskich zdobień. Cennym uzupełnieniem jest płyta CD z rozrysami części haftów.

źródło opisu: www.muza.com.pl

asiula1000 | 2014-06-24