Psy myśliwskie. Rasy, historia, przeznaczenie

Wydawnictwo: RM
978-83-7243-742-6
psy, kynologia
flora i fauna

Człowiek zaprzyjaźnił się z psem przed tysiącami lat, a powód nawiązania tej przyjaźni był bardzo prozaiczny - już od niepamiętnych czasów pies pomagał człowiekowi w zdobywaniu pożywienia, czyli podczas polowań. W tej bogato ilustrowanej książce przedstawiono poszczególne rasy psów myśliwskich - psy wystawiające, płochacze, posokowce, norowce, psy gończe, aportujące iłajki. Podano informacje...

W tej bogato ilustrowanej książce przedstawiono poszczególne rasy psów myśliwskich - psy wystawiające, płochacze, posokowce, norowce, psy gończe, aportujące iłajki. Podano informacje na temat historii ras oraz ich przeznaczenia do wykonywania określonych prac myśliwskich. Scharakteryzowano poszczególne rasy psów, tak by każdy mógł znaleźć odpowiedniego towarzysza polowań. W książce zwrócono również uwagę na to, które z tych zwierząt nadają się na psa rodzinnego.

źródło opisu: http://www.rm.com.pl/

Magdalena | 2012-10-21