Opowieści z zaczarowanego lasu cz.3 Złotodajna moc

Wydawnictwo: Buka
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
A Wonder Book. Tanglewood Tales
Abee

Złoty piasek niesiony wodami Paktolosu wciąż pamięta historię króla Midasa i jego córki Złotorzęsej. Mieszkali oni w pięknym pałacu otoczeni sługami i bogactwem, ale władca nie czuł się w pełni szczęśliwy. Wtedy wypowiedział pochopnie jedno życzenie. Kiedy bogowie spełnili pragnienie Midasa, odkrył on zgubną moc swego daru... Wysłuchajcie opowieści z zaczarowanego lasu, a z pewnością odkryjecie wielką mądrość płynącą z mitu.
PAKTOLOS - rzeka, w której obmył się Midas.
◾czyta: Krzysztof Tyniec
◾muzyka: Maciej Rychły (Kwartet Jorgi)
◾ilustracje: Józef Wilkoń

źródło okładki: http://www.buka.com.pl/index.php?s=karta&id=20

Abee | 2015-06-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Któż nie zna historii króla Midasa... A tu - niespodzianka. Bo te mity są inne. To dialog między autorem, a czytelnikiem. Sam pomysł podania mitu w tak prosty i bliski czytelnikowi sposób mnie osobiście wprawia w zachwyt. I myślę, że to wielka zaleta mistrzowskiego tłumaczenia. Do tego Pan Wilkoń ilustruje, Pan Krzysztof Tyniec interpretuje, muzyka w tle inspirująca. Mity w wersji bardzo dobrze dostosowanej dla młodego czytelnika. Pozycja godna polecenia.
Kilka zachwyconych opinii na stronie wydawnictwa: http://www.buka.com.pl/index.php?s=napisali&id=20