Jedenaście dialogów z porcelanową filiżanką w tle

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Dialog to nie tylko konwersacja osób, to także utwór literacki w formie rozprawy, znany w historii literatury od niepamiętnych czasów. zbiór opowiadań Andrzeja Żory &ndash, napisanych w formie rozmów &ndash, dotyka skomplikowanych zagadnień współczesności, takich jak globalizacja, wirtualizacja życia, uprzedmiotowienie kontaktów uczuciowych. Rasizm. Dialogi dochodzą kruchości relacji międzyludzkich, niemożności wzajemnego porozumienia, ale I świadczą o zróżnicowaniu kultur &ndash, struktur zamkniętych dla Obcych. W każdym opowiadaniu pojawia się rekwizyt &ndash, delikatna porcelanowa filiżanka, symbol kruchości konstrukcji, na której opiera się świat człowieczych wartości.

Aśka | 2013-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2013

Filiżanka bardzo rzadko jest tu rzeczywistą filiżanką. Częściej przyjmuje postać zaskakującą, równie nieoczekiwaną jak kształt ramy, w którą wpisane są kolejne z opowiadań.

Witold Lisek | 2016-09-07
evson | 2015-11-15