Przepowiednia

Tłumaczenie: Piotr Kuś
Cykl: Sissy Sawyer (tom 1)
Wydawnictwo: Replika
Touchy and Feely
Sissy, Sawyer, Graham, Masterton, Horror
horror
karollllllla

PRZEPOWIEDNIA to pierwszy tom cieszącego się niesłabnącą popularnością cyklu SISSY SAWYER i stanowiący refleksję na temat kruchości ludzkiego szczęścia, marzeń i celów w życiu. Fidelio „Feely” Valdes i Robert „Touchy” Touche to socjopaci, których nie chcielibyście spotkać na swojej drodze. Pierwszy ucieka od nieszczęśliwego dzieciństwa, próbuje znaleźć wymarzony raj, w którym ludzki umysł i...

Fidelio „Feely” Valdes i Robert „Touchy” Touche to socjopaci, których nie chcielibyście spotkać na swojej drodze. Pierwszy ucieka od nieszczęśliwego dzieciństwa, próbuje znaleźć wymarzony raj, w którym ludzki umysł i słowo są ważniejsze od przemocy. Drugi popełnił w życiu kilka poważnych błędów, stracił dom i rodzinę i zgubił gdzieś szczęście. Okoliczności ich spotkania mogą mieć dla otoczenia bardzo niebezpieczne skutki. Tropem szaleńców rusza policja wraz z Sissy Sawyer - cyniczną, podstarzałą wróżką, świetnie posługującą się kartami tarota.

Graham Masterton posłużył się autentyczną historią, jaka miała miejsce w 2002 roku w Waszyngtonie, kiedy to dwóch psychopatów zabiło dziesięć osób strzałami z karabinu snajperskiego.

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/

słoneczko | 2019-05-19
Przeczytana: 19 maja 2019

Masterton lubi zaskakiwać swoimi pomysłami. Od czasu do czasu lubię sięgnąć po jakąś jego książkę.
Tym razem jednak mam pewien niedosyt. Może nawet niestrawność.
Słaby kryminał z elementami sensacji.
Plusy:
- udało mi się doczytać do końca, dlatego oceniam;
- historia oparta na faktach autentycznych;
- historia ludzi, którzy bawią się w Boga;
- socjopaci, a szczególnie w parze zawsze są niebezpieczni;
- dobre opisy miejsc i zdarzeń.
Minusy:
- akcja bez ładu i składu, brak dynamiki;
- przewidywalna, zero zaskoczenia;
- irytująca aż „do bólu” postać wróżki Sissy Sawyer;
- beznadziejne zakończenie.
Zdecydowanie wolę Mastertona w horrorach i thrillerach.
Książka taka sobie.

buziaczka3 | 2019-04-04
Na półkach: Super, Przeczytane, Polecam
Przeczytana: 19 kwietnia 2017

Przepadłam. Kolejna świetna seria Mastertona. Polecam.

Arturo | 2017-10-27
Przeczytana: 25 października 2017

Dosyć ciekawa, lekka książka, na niedzielne popołudnie. Odrobina ciemnych tajemniczych sił w starciu ze statecznymi, borykającymi się z codziennością ludzi małego zaśnieżonego miasteczka. Jako wsparcie jeden wyraźnie zarysowany charakter plus powierniczka duchowej mocy...

otronk | 2017-06-11

zła przepowiednia

Hendoslaw | 2017-03-05
Przeczytana: 05 marca 2017

Spodziewałem się czegoś lepszego. Kolejna książka, która jest bardziej streszczeniem niż powieścią. Jak na horror to bardzo za mało. Mógłby być to ciekawy thriller, ale tylko do czasu trójkąta złych bohaterów. Ta scena była tak zła i bezsensu, że po prostu już chciałem zakończyć czytanie. A szkoda bo postacie są intrygujące. Choć jest ich mało. Świetny pomysł na bohatera jako wróżkę został zaprzepaszczony przez źle poprowadzoną fabułę. Zniknął on w tle innych wątków. Można by go bardziej rozwinąć. A wiem, że Masterton to potrafi. Naprawdę można by z tego wszystkiego wyciągnąć więcej.

Przez Amerykę przepływa terror. Ktoś z karabinu snajperskiego morduje ludzi. Policja kręci się w kółko. Jedyną szansą dla nich jest wróżka z kartami tarota - Sissy Sawyer

VonCarla | 2016-06-02

Troszeczkę inna od powieści autora, ale bardzo mi się to spodobało. Może nie jest jakoś specjalnie zaskakująca, ale Masterton zawarł wiele ciekawych przemyśleń i to było bardzo fajne :)

Skandynawska | 2016-03-21
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 marca 2016

Trudno uwierzyć, że jest to książka Mastertona, zupełnie nie w jego stylu. Jak na jego standardy jest po prostu słaba. Jedyny plus to kilka prawd życiowych wypowiadanych przez bohaterów, które warto zapamiętać i cytować.

Shizumachan | 2016-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2016

Jedyna pozostawiona w tej książce dobra cecha Mastertona, to jego umiejętność językowa sprawiająca, że opisy miejsc i zdarzeń są wyjątkowe. Na tym jednak kończy się niezwykłość książki, a zaczyna jedynie marność. Nie polecam.

Kasia Cehak | 2015-12-12
Przeczytana: 29 lipca 2016

Szybko się czyta, fajna książka

Anula | 2015-09-13
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Ponownie wydana powieść, wcześniej znana jako "Zła przepowiednia".
Jeśli ktoś oczekuje książki z pogranicza grozy, to niestety się rozczaruje. Jest to raczej średni kryminał lub taka sobie sensacja. Książka sama w sobie nie jest zła, ale nie do tego przyzwyczaił nas mistrz Masterton. Czuję lekki niedosyt, ale prawdziwy fan wszystko łyka jak pelikan, więc i to przełknie.