Wskrzeszenie. Gdy śmierć zderza się z cudem

Tłumaczenie: Paweł Kopycki
Wydawnictwo: POLWEN
The Rising
literatura piękna
kultulove

Jeśli Bóg jest wszechmocny i może przywracać ludziom życie, dlaczego tego nie doświadczamy, choć strata najbliższych tak bardzo boli, rodzi niezrozumienie, a nawet bunt. Jak wyglądałoby życie, gdyby Bóg wysłuchiwał wszystkich naszych próśb? Kiedy dziewięcioletni C.J. Walker podczas nabożeństwa żałobnego dotyka ręki zmarłej przyjaciółki swojej matki i szepcze życzenie, by o­na żyła, próbuje...

Jak wyglądałoby życie, gdyby Bóg wysłuchiwał wszystkich naszych próśb?

Kiedy dziewięcioletni C.J. Walker podczas nabożeństwa żałobnego dotyka ręki zmarłej przyjaciółki swojej matki i szepcze życzenie, by o­na żyła, próbuje tylko zrobić coś dobrego. Ale kiedy okazuje się, że kobieta wraca do życia, nie można już powstrzymać burzy.

Dowód, że C.J. Walker naprawdę potrafi wskrzeszać zmarłych, zostaje sfilmowany, a potem wyemitowany. Podczas jednego zaledwie poranka dom chłopca staje się fortecą, a o­n sam celem.

Zrozpaczeni ludzie pragnący przywrócić do życia swoich bliskich; przedstawiciele mediów, a także medycznych i naukowych organizacji; wpływowi duchowni i potężne agencje rządowe − wszyscy wkraczają do akcji, żeby uzyskać jak największy wpływ na najpotężniejszą władzę na ziemi.

Czy wierzysz, że Łazarz został przywrócony do życia ze śmierci przez wypowiedziane słowo, czy też nie? A jeśli został, to dlaczego nie miałbyś uwierzyć, że mogło się to stać także dzisiaj?

źródło opisu: www.polwen.pl

źródło okładki: www.polwen.pl

Marysia | 2017-09-24
Przeczytana: 12 września 2017

Glęboka, poruszająca i dość mocna..

Książka opowiada o 9-cio letnim chłopcu - C.J.Walkerze, który wskrzesza zmarłą sąsiadkę. Sprawą zaczyna się interesować jego ojciec, do tej pory nie zbyt zainteresowany wychowaniem syna - okazuje się, że młody Walker ma również moc uzdrawiania ludzi - jest postrzegany jako "współczesny Jezus".

Ovies skupia się na różnych aspektach w swojej książce - z jednej strony pokazuje perspektywę przerażonego chłopca, który do końca nie wie co się dzieje i co może zrobić ze swoim "darem".
Drugą perspektywą jest matka, która za wszelką cenę chce chronić swoje dziecko przed coraz liczniejszą rzeszą osób chcących żeby ich uzdrowił.
Pojawia się również ojciec, który w działaniach syna doszukuje się łatwego sposobu na zarobek.
Rząd, który chce zbadać chłopca, być może przejąć i powielić jego "umiejętności".
Bardzo szeroko rozbudowany jest wątek Kościoła, który również chce ingerować i decydować kogo chłopiec powinien, a kogo nie powinien uzdrawiać.

Główne...

Madzia | 2017-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2017

Długo się zastanawiałam czy w ogóle sięgać po tę książkę. Kiedy zaczęłam czytać pierwsze strony to wiedziałam, że ciężko mi będzie się oderwać. Książka wciąga, czyta się ją przyjemnie. Akcja która się dzieje w książce nie pozwala odłożyć jej chociażby na chwilę. Polecam.

Maggie | 2016-10-17

Przeczytałam, w zasadzie pochłonęłam ją w parę godzin, bez odrywania się.
Czy chciałabym żyć w świecie, w którym umarłych można obudzić do życia? Czy zdolność ich wskrzeszania to dar czy przekleństwo? Co zrobiłabym gdyby to moja córka posiadła taki dar? Czy taki dar to prezent od Boga czy chichot szatana? To tylko kilka z dziesiątek pytań które nie opuszczały mnie podczas czytania tej książki. Bardzo dobrze napisanej, z wartką, wciągająca akcją i niespodziewanymi jej zwrotami. Polecam gorąco- zmusza do myślenia o życiu śmierci, ale także o sile miłości i poświęcenia dla tych, których kochamy najbardziej. Bo własnie o tym przekonujemy się, kiedy.....