Podstawy harmonii we współczesnej muzyce jazzowej i rozrywkowej + CD

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
muzyka

Waciak | 2014-12-21
Przeczytana: wrzesień 2014

Bardzo dobra książka. Podaje informacje w sposób niezwykle uporządkowany. Jakieś 20 lat temu uczęszczałem do szkoły muzycznej na wydziale rozrywkowym i jazzowym. Nauki niestety nie ukończyłem, ale pasja do muzyki (w szczególności jazzu) pozostała. Teraz chciałem sobie (w ramach hobby) odświeżyć wiedzę z zakresu harmonii jazzowej. Muszę przyznać, że ta książka wiele mi dała. Dotarły do mnie nowe informacje (zwłaszcza drobne niuanse), których nie wyniosłem ze szkoły - może wtedy coś mi umknęło lub nie dotarło do mnie w trakcie lekcji, a może po prostu nie przekazano mi tej wiedzy. Przeczytanie tej pozycji uzupełniło braki i uporządkowało wiedzę.
Książkę polecam zwłaszcza osobom, które już jakieś podstawy harmonii znają lub aktualnie uczą się gry na instrumencie (samodzielnie lub w szkołach muzycznych). Ewentualnie takim jak ja - chcącym odświeżyć sobie wiedzę, która przez lata gdzieś "wyparowała".
To nie jest łatwa lektura. Niektóre rozdziały należy przeczytać kilka razy i...

Bawimordka | 2015-06-10

Mógłby ktoś podać spis treści?

PS ...i niech ktoś coś zrobi z ustawieniami bo żeby zapytać o książkę ,muszę ją dodać do biblioteki jako przeczytana a nie miałem jej w rękach.

Andronicus | 2016-10-24
Darek DTSG | 2013-07-08