Toffi ma katar

Okładka książki Toffi ma katar Liliana Fabisińska
Okładka książki Toffi ma katar
Liliana Fabisińska Wydawnictwo: Papilon Cykl: Klinika pod Boliłapką (tom 8) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Klinika pod Boliłapką (tom 8)
Papilon
2015-06-09
2015-06-09

Kolejny tom z serii. Książkę można też spokojnie czytać samodzielnie.
Serię łączy drugoplanowa postać pani Weterynarz Magdy oraz jej rodziny.
Głównym bohaterem jest chłopiec bardzo pragnący posiadać własną papugę. Książka napisana lekkim językiem, optymistyczna (choć oczywiście występują problemy). Informacje o podstawowej opiece nad papużkami są przekazywane naturalnie i wplecione w wydarzenia. Synkowi (lat 6,5) bardzo się podobała (mi też).

Kolejny tom z serii. Książkę można też spokojnie czytać samodzielnie.
Serię łączy drugoplanowa postać pani Weterynarz Magdy oraz jej rodziny.

Świetna seria dla dzieciaków. Ja wybrałam tę i jeszcze o śwince morskiej - ponieważ takie właśnie zwierzaki posiadamy w domu. Książeczki miały być wychowawcze - miały pokazać moim dzieciakom, że o zwierzątka w domu trzeba dbać, trzeba je kochać i poświęcać im czas... nie wystarczy tylko by były. Póki co cudownie sprawdziły się w swojej roli - bo dzieciaki od przeczytania baczniej dbają o nasze domowe pupile :)

Fajna przygoda chłopczyka, który marzył o swojej własnej papużce!
Dzięki tej książeczce możemy się dowiedzieć, iż można nauczyć mówić nawet papużki faliste ;).

Fajna przygoda chłopczyka, który marzył o swojej własnej papużce!

Liliana Fabisińska to autorka książek dla dzieci i młodzieży. Na swoim literackim koncie ma także dwie powieści dla dorosłych. Trzecia ma ukazać się niebawem. ,,Klinika pod Boliłapką. Toffi ma katar" to ósmy tomik serii.

Mateusz od zawsze marzył o papużce. Niestety, rodzice nie byli zachwyceni tym pomysłem. Gdy jednak chłopiec znalazł ogłoszenie o zaginionym ptaszku, którego nowi właściciele nie mogli zatrzymać wiedział, że musi go mieć. Była to jego wymarzona papużka! Niestety, tata chłopca nie pałał do niej taką sympatią, jak Mateusz.

Bardzo lubię tę serię i miałam nadzieję, że w tym tomiku dowiem się coś więcej o doktor Magdzie. Na razie to jednak nie nastąpiło, jednak nie poddaję się. Myślę, że już w kolejnym pisarka ujawni więcej szczegółów. Tym razem poruszony został problem posiadania zwierzątka i nie zrozumienia ze strony bliskich. Jednak czy naprawdę tak było? Czy tata Mateusza nie chciał mieć papużki, czy może chodziło o coś innego?

Publikacja jest przeznaczona dla młodszych czytelników, którzy kochają zwierzęta. Każdy tomik jest o innym zwierzątku, a głównymi bohaterami jest zawsze doktor Magda, doktor Paweł oraz bliźniaki pani weterynarz. Mimo wszystko, każdą część można czytać oddzielnie. Piękne ilustracje dodają uroku ciekawej i napisanej prostym językiem treści. Dodatkowo w tym tomiku możemy poszerzyć swoją wiedzę o papużkach.

,,Klinika pod Boliłapką. Toffi ma katar" to pozycja dla miłośników twórczości pisarki oraz zwierząt. Osobiście z niecierpliwością wyczekuję na kolejne tomiki z tej serii. Jestem pewna, że podczas ich lektury się nie zawiodę.

Moja ocena: 5,5/6

1949

Obie z córką lubimy Klinikę pod Boliłapką. To mądre i optymistyczne książki. Uczą dzieci nie tylko opiekuńczości w stosunku do zwierząt, ale też radzenia sobie z uczuciami.

• Klinika pod Boliłapką
  • Bajki
  • Bibliiteka/pożyczone
  • Hania czyta
  • Czytane synkowi
  • Książki synka

Dodaj cytat z książki Toffi ma katar