Klinika pod Boliłapką. Toffi ma katar

Cykl: Klinika pod Boliłapką (tom 8)
Wydawnictwo: Papilon
elfijka

Marzenie Mateusza nieoczekiwanie spełnia się – w domu pojawia się papużka Toffi. Mały pasjonat ptaków chce ją jak najszybciej oswoić, wypuszczając z klatki, co, niestety, kończy się wizytą u weterynarza. Czy lekarzom z Kliniki pod Boliłapką uda się pomóc skrzydlatemu pupilowi? I czy to zdarzenie zmieni postawę taty chłopca, który do tej pory traktował oschle nowego domownika?

źródło opisu: http://papilon.pl/

źródło okładki: http://papilon.pl/

anta_a | 2018-08-27
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

Kolejny tom z serii. Książkę można też spokojnie czytać samodzielnie.
Serię łączy drugoplanowa postać pani Weterynarz Magdy oraz jej rodziny.
Głównym bohaterem jest chłopiec bardzo pragnący posiadać własną papugę. Książka napisana lekkim językiem, optymistyczna (choć oczywiście występują problemy). Informacje o podstawowej opiece nad papużkami są przekazywane naturalnie i wplecione w wydarzenia. Synkowi (lat 6,5) bardzo się podobała (mi też).

Agata | 2017-07-16
Przeczytana: 13 lipca 2017

Świetna seria dla dzieciaków. Ja wybrałam tę i jeszcze o śwince morskiej - ponieważ takie właśnie zwierzaki posiadamy w domu. Książeczki miały być wychowawcze - miały pokazać moim dzieciakom, że o zwierzątka w domu trzeba dbać, trzeba je kochać i poświęcać im czas... nie wystarczy tylko by były. Póki co cudownie sprawdziły się w swojej roli - bo dzieciaki od przeczytania baczniej dbają o nasze domowe pupile :)

Agacha | 2016-10-18
Przeczytana: 17 października 2016

Obie z córką lubimy Klinikę pod Boliłapką. To mądre i optymistyczne książki. Uczą dzieci nie tylko opiekuńczości w stosunku do zwierząt, ale też radzenia sobie z uczuciami.

Magdalena | 2016-01-24
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka, 2016
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Fajna przygoda chłopczyka, który marzył o swojej własnej papużce!
Dzięki tej książeczce możemy się dowiedzieć, iż można nauczyć mówić nawet papużki faliste ;).

Kiti | 2015-07-02

Liliana Fabisińska to autorka książek dla dzieci i młodzieży. Na swoim literackim koncie ma także dwie powieści dla dorosłych. Trzecia ma ukazać się niebawem. ,,Klinika pod Boliłapką. Toffi ma katar" to ósmy tomik serii.

Mateusz od zawsze marzył o papużce. Niestety, rodzice nie byli zachwyceni tym pomysłem. Gdy jednak chłopiec znalazł ogłoszenie o zaginionym ptaszku, którego nowi właściciele nie mogli zatrzymać wiedział, że musi go mieć. Była to jego wymarzona papużka! Niestety, tata chłopca nie pałał do niej taką sympatią, jak Mateusz.

Bardzo lubię tę serię i miałam nadzieję, że w tym tomiku dowiem się coś więcej o doktor Magdzie. Na razie to jednak nie nastąpiło, jednak nie poddaję się. Myślę, że już w kolejnym pisarka ujawni więcej szczegółów. Tym razem poruszony został problem posiadania zwierzątka i nie zrozumienia ze strony bliskich. Jednak czy naprawdę tak było? Czy tata Mateusza nie chciał mieć papużki, czy może chodziło o coś innego?

Publikacja jest przeznaczona dla...