Wegańskie wypieki i potrawy bez glutenu

Wydawnictwo: Purana
Milena

W dzisiejszych czasach nie trzeba już nikogo przekonywać o zdrowotnych korzyściach płynących z bezglutenowej czy wegańskiej diety. Wiele osób jest nawet zmuszonych do jej przestrzegania z powodu nietolerancji glutenu czy laktozy. Jednakże przeszkodą w stosowaniu tej diety wydaje się niemożność uzyskania dobrego pieczywa, takiego jak pachnący chleb czy chrupiące bułeczki, nie wspominając już o takich smakołykach jak ciasta czy torty. Samodzielne próby kończą się zwykle niepowodzeniem, a oferowane w sklepach gotowe produkty, za które często trzeba słono zapłacić, nie zawsze zachęcają smakiem czy świeżością.

Książka Wegańskie wypieki i potrawy bez glutenu wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Czytelników, którzy chcieliby spróbować sami zrobić pieczywo z bezglutenowych mąk oraz z całkowicie roślinnymi składnikami. Autorka, wieloletnia weganka na diecie bezglutenowej, proponuje swoje sprawdzone przepisy, według których przygotowuje potrawy dla cateringu zaopatrującego wegetariańskie bary i restauracje we Wrocławiu. 130 przepisów zawartych w książce to nie tylko receptury na wypieki, lecz także na wszelkiego rodzaju dodatki, takie jak pasty, humus oraz kotlety czy zupy. Przepisy zostały tak dobrane i przetestowane, by każdy, podążając ściśle recepturą, odniósł sukces w swoich próbach i mógł cieszyć się końcowym rezultatem. Dla wielu książka ta będzie podróżą do krainy nieznanych smaków i zaskakujących pomysłów, a zdrowie i lepsze samopoczucie będzie dodatkowym bonusem.

Życzymy smacznego i miłej zabawy.

-------------------

W diecie bezglutenowej lub choćby bez pszenicy najtrudniejsze jest znalezienie w wypiekach właściwych proporcji. Każda mąka „zachowuje się” nieco inaczej i przez to zaliczyłam wiele spektakularnych porażek. Ale nie należy się zniechęcać, gdyż zdrowie jest przecież najważniejsze! Polecam wszystkim tę wspaniałą książkę, będącą kompendium wiedzy o bezglutenowym pieczeniu. Chleby, ciasta, torty, makarony, burgery... Piękne zdjęcia, przejrzyste przepisy, ciekawe pomysły! Teraz z przyjemnością zmierzę się z bezglutenowym wyzwaniem!

Paulina Holtz – aktorka, wegetarianka

Jeszcze do niedawna potrawy wegańskie kojarzyły się z wyrzeczeniem, a przygotowanie tradycyjnych potraw na sposób wegański wydawało się czymś niewykonalnym. Bo jak tu zrobić ciasto bez jajka czy śmietany? Dziś, widząc wyrastające jak grzyby po deszczu restauracje wegańskie, serwujące wszelkiego rodzaju roślinne potrawy, włącznie z fantazyjnymi deserami i ciastami, wiemy, że kuchnia ta jest nie tylko smaczna, ale także łatwa w przygotowaniu dla każdego. Wegańskie wypieki i potrawy bez glutenu to kolejny krok naprzód w tej rewolucji. To ogromna i solidna praca autorki, dzięki której od dziś wegańska i bezglutenowa kuchnia stanie się atrakcyjna i dostępna dla każdego.

Piotr Henschke – działacz wegański, prowadzi kursy gotowania

źródło opisu: http://purana.com.pl/

źródło okładki: http://purana.com.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!