KasiaJulka

Autorzy pokazują, jak wykorzystać ogólną wiedzę na temat zmiany zachowań – zwłaszcza model etapów zmiany − aby skutecznie leczyć zaburzenia związane z nadużywaniem substancji psychoaktywnych. Książka zawiera cenne dla klinicystów informacje dotyczące oceny klientów, zwiększania ich motywacji i zaangażowania oraz strategii terapeutycznych, które przynoszą najlepsze rezultaty na różnych etapach wychodzenia z nałogu. Uczy, jak pracować z pojedynczymi osobami, grupami osób, parami i rodzinami oraz jak leczyć uzależnionych o szczególnych wymaganiach – osoby popełniające przestępstwa pod wpływem substancji psychoaktywnych oraz kobiety nadużywające alkoholu i narkotyków.

Praca ta, oparta na najnowszych teoriach i badaniach naukowych, powinna się stać lekturą obowiązkową wszystkich specjalistów zajmujących się leczeniem uzależnień, w tym psychologów klinicznych, pracowników socjalnych, pielęgniarzy i pielęgniarek z oddziałów psychiatrycznych, terapeutów i psychiatrów. Może też być doskonałym materiałem pomocniczym dla wykładowców prowadzących zajęcia na temat nadużywania substancji psychoaktywnych oraz sposobów leczenia uzależnień w ramach studiów i szkoleń podyplomowych.

„Od ponad dziesięciu lat model etapów zmian wpływa na sposób postrzegania, opracowywania i przeprowadzania terapii uzależnień. Książka odzwierciedla nieustanny rozwój tego modelu i jego coraz powszechniejsze zastosowanie w praktyce klinicznej”.
Dr Arnold M. Washton, dyrektor wykonawczy Recovery Options, New York City i Princetown, New Jersey

„To wyjątkowe opracowanie autorstwa wybitnych specjalistów z dziedziny uzależnień. Przedstawiono w niej podstawowe zagadnienia dotyczące procesu zmiany oraz sposób, w jaki mogą być one wykorzystane w terapii. Książka została przystępnie napisana i opatrzona ciekawymi przykładami z praktyki klinicznej”.
Dr Marc Galanter,

Metody oceny
Planowanie terapii
Terapia indywidualna
Terapia grupowa
Terapia par i zaangażowanie rodziny w proces leczenia
Grupy osób o specjalnych potrzebach: terapia kobiet i osób popełniających prze-stępstwa drogowe pod wpływem substancji psychoaktywnych
Nawroty
Interwencje w środowiskach sprzyjających leczeniu
Uwagi końcowe i wskazówki dotyczące kierunków rozwoju

źródło opisu: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2547,strona,...(?)

źródło okładki: http://www.wuj.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!