Kasyno życia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Tęczowa Kropka
7 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
literatura piękna
migotynka

Elena nigdy nie myślała, że w ciągu pięciu minut może zmienić się całe jej życie. W jednej chwili traci ukochanego męża i wewnętrzny spokój, który tak długo w sobie budowała. Ma wrażenie, że jej świat się zatrzymał i nic już nigdy nie będzie takie samo. Na domiar złego musi stawić czoła jego pogrążonej w żalu, bogatej rodzinie, która ewidentnie nie pała do niej sympatią. Czy Elena poradzi sobie z przeciwnościami losu?

źródło opisu: Tęczowa Kropka

źródło okładki: Tęczowa Kropka

Wioleta Sadowska | 2015-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2015

"Życie to jedno wielkie kasyno, mamo. Loteria zdrowia, inwestycja uczuć, rozsądny wybór, umiejętność oszacowania ryzyka, mieszanka dobrej zabawy i łez oraz trochę bilonu – wszak „Szef kasyna” stworzył dla każdego coś miłego".

Życie to kasyno, nigdy nie wiadomo, kto wygra, a kto zostanie w jednej chwili bankrutem. Powiecie, że to banalne stwierdzenie i porównanie mało odkrywcze, którego echa powtarzają się w wielu dziełach literackich. Niebanalnym jednak jest debiut Renaty Dominek, czyli składająca się z prawie tysiąca stron powieść, tak wielopłaszczyznowa i zaskakująca, że w mojej głowie długo po jej lekturze plątały się różne myśli. Dawno nie czytałam tak obszernego debiutu, ukazującego odwagę autorki i jej wiarę we własne możliwości.

Renata Dominek to miłośniczka poezji, botwinki, morskich fal, kawy frappe, zapachu bzu, a także wolności słowa. Kocha książki, króliczki-miniaturki, podróże dookoła świata, lipcowe uczty jagodowo-jogurtowe i kolekcjonuje figurki aniołów. Autorka...

migotynka | 2015-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Kasyno życia to powieść nie tyle zaskakująca, co nietuzinkowa, w której świat boski przenika do świata ludzi, powodując niekiedy prawdziwy chaos w życiu każdego z bohaterów. Czy ten chaos wyjdzie im na dobre?

Żeby nie zniechęcać do mnie wszystkich czytelników oraz samej autorki zacznę od plusów, bo trochę ich jest i absolutnie wszystkie są warte uwagi.

Pierwszym plusem jest bardzo dobra, jak na debiutantkę, umiejętność opisu rzeczywistości. Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona, gdy czytałam, jak autorka zabiera nas w poszczególne miejsca, jak maluje przed nami obraz...