The Secret of The Old Clock

Cykl: Nancy Drew Mystery Stories (tom 1)
Wydawnictwo: Grosset & Dunlap
Nancy Drew
angielski
Brodzio

Nancy Drew's keen mind is tested when she searches for a missing will.

źródło opisu: Grosset & Dunlap 1930

źródło okładki: en.wikipedia.org

Brodzio | 2015-06-03
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 02 czerwca 2015

Seria książek o Nancy Drew to klasyka popkultury. możne nie jest tak sławna jak detektyw z Baker Street, ale chyba każdy ją kojarzy (choćby z kina czy telewizji).
Z ciekawości postanowiłem sięgnąć do źródeł - pierwszej książki o młodej detektyw, która w sposób beznadziejnie naiwny wpada na zagadkę zaginionego testamentu. Dalej idzie z górki i los rzuca jej pod nogi kolejne wskazówki oraz świadków. Za łatwo tez być nie może, więc pojawiają się czarne charaktery, postacie równie głębokie co kartka papieru na której je zapisano. Nie zaprzeczę na samym końcu pojawił się bardzo ciekawy problem, wykraczający poza czarno-biały schemat w jakim książka została napisana, po czym oczywiście został kompletnie zbagatelizowany i koniec jest tak słodki i uroczy, że bez insuliny radze do niego nie podchodzić.

Myślę, że dzieci do lat dziesięciu mogą być z książki zadowolone, chociaż nie wykluczam, że czas tej serii bezpowrotnie minął.