Dzieciństwo? Czyli byłam molestowana seksualnie

Wydawnictwo: Psychoskok
literatura piękna
Monika

Nikt, kto nie zaznał molestowania na własnej skórze, nie zrozumie, co dzieje się w umyśle osoby, która przeżywa taki koszmar. Tym bardziej ciężko to zrozumieć, kiedy coś takiego spotyka niewinne dziecko. Z takimi przeżyciami zmaga się wiele osób – niewielu jednak mówi o tym głośno. Jedną z takich osób jest bohaterka książki pt. „Dzieciństwo”, która sama przez wiele lat żyła w przeświadczeniu, że najlepiej jest milczeć. Prowadzi nas przez cały wiek dorastania i szczegółowo nakreśla co ją spotkało i jakie ponosi tego konsekwencje. A konsekwencją nie był tylko brak zaufania do mężczyzn. Największą krzywdą jaką doznała to utrata dzieciństwa oraz brak wsparcia i miłości ze strony rodziny. To także złamane życie oraz samookaleczenie. To wiele lat terapii, wiele pobytów w szpitalach, zmaganie się z piętnem tej „innej” czy „wariatki”. „Dzieciństwo” to także opowieść o tym, jak poradzić sobie z taką sytuacją, jak odnaleźć w tym wszystkim siłę do tego, by walczyć, by chcieć żyć, by pomagać innym. Niezwykła, ale też niezmiernie smutna historia dziewczyny, która znalazła siłę w sobie, by stawić czoła przeciwnościom losu, by nie poddać się i zmienić swoje życie na lepsze.

Aśka | 2015-09-15

Nie lubię recenzować tego typu książek, mówię od razu. Dlaczego?

Bo takich publikacji nie sposób ocenić. Po prostu. Zawierają w sobie tyle bólu, niemego krzyku rozpaczy, wyrzutów, pretensji, niewysłowionego żalu, ogromu krzywdy; kimże jestem ja, by w liczbie od 1 do 6 ocenić konkretną osobę i jej historię? Nie mam do tego prawa...

O czym mówię?
O książce, która dotyczy problemu pedofilii.

Po lekturze "Przepraszam za krzywdę" Marcina Legawca myślałam, że podobna tematyka długo na mnie nie trafi; że mimo wszystko będę się powstrzymywała od tak mocnych książek, gdyż po prostu jestem za wrażliwa, za emocjonalna, za bardzo przeżywam, aż nadto wchodzę w skórę bohatera, potem długo się zbieram. Ale gdy otrzymałam podaną książkę, nie mogłam oderwać od niej oczu, i choć początkowo się wzbraniałam, w końcu po nią sięgnęłam.

"To nie jest temat, o którym mogę powiedzieć komuś dorosłemu... Nie mogę... Nie ufam nikomu... Nie chcę... I tak nikt mi nie uwierzy".

Publikacja jest...

Monika | 2015-06-17

Pochłonęłam tę książkę niemal przez jeden wieczór. Jest to pełna dramatu, przejmująca historia młodej dziewczyny, która od najmłodszych lat była ofiarą molestowania seksualnego. Nikt, kto nie zaznał molestowania na własnej skórze, nie zrozumie, co się dzieje w umyśle osoby, która przeżywa taki koszmar. Tym bardziej ciężko to zrozumieć, kiedy coś takiego spotyka niewinne dziecko - bezbronne i zagubione. Wspomnienia zawarte w książce są swoistą autoterapią dla autorki – czytelnika zaś uświadamiają, że nie powinien przymykać na takie zdarzenia oczu, bo być może właśnie za ścianą jego mieszkania dzieją się podobne rzeczy. Jedynym pozytywem wypływającym z lektury jest fakt, że bohaterka znalazła w sobie siłę, by walczyć i przetrwać. By podnieść się i opowiedzieć swoją historię. Historię dzieciństwa, które nie było usłane różami.

Polecam książkę