rozwiń zwiń

13 pięter

Okładka książki 13 pięter Filip Springer
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2015
Okładka książki 13 pięter
Filip Springer
7,8 / 10
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2015
Wydawnictwo: Czarne reportaż
280 str. 4 godz. 40 min.
Kategoria:
reportaż
Wydawnictwo:
Czarne
Data wydania:
2015-08-12
Data 1. wyd. pol.:
2015-08-12
Liczba stron:
280
Czas czytania
4 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380491298
Tagi:
mieszkanie deweloper prawo mieszkaniowe budownictwo dom reportaż Polska przemiana ustrój
Inne

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 12 (72) / 2023 Anna Alboth, Joanna Bator, Sandra Frydrysiak, Maria Halber, Chris Heath, Aleksandra Herzyk, Aglaja Janczak, Katarzyna Kazimierowska, Paweł Kicman, Zuzanna Kowalczyk, Anna Krztoń, Karolina Lewestam, Caleb Azumah Nelson, Redakcja magazynu Pismo, Tomasz Różycki, Filip Springer, Miłosz Szymański
Ocena 7,3
Pismo. Magazyn... Anna Alboth, Joanna...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 11 / 2023 Wojciech Brzoska, Magdalena Kicińska, Sam Knight, Jerzy Koch, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Cristina Morales, Joanna Mueller, Redakcja magazynu Pismo, Adam Robiński, Filip Springer
Ocena 7,1
Pismo. Magazyn... Wojciech Brzoska, M...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 7 (67) / 2023 Marta Dzido, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Redakcja magazynu Pismo, Joanna Ruszczyk, Bartek Sabela, Filip Springer, Piotr Tracz
Ocena 7,9
Pismo. Magazyn... Marta Dzido, Magdal...
Okładka książki Znak nr 816 / 2023 Anna Cymer, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Robin Dunbar, Olga Gitkiewicz, Paulina Jóźwik, Maria Karpińska, Dominika Kozłowska, Małgorzata Lebda, Piotr Oczko, Tomasz Pindel, Janusz Poniewierski, Filip Springer, Małgorzata Szczurek, Grzegorz Wróblewski, Redakcja Miesięcznika ZNAK
Ocena 7,0
Znak nr 816 / ... Anna Cymer, Diana D...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

Springer, Ty szatanie!



4212 121 154

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
2641 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
341
145

Na półkach:

W internecie znalazłem recenzję „13-tu pięter”, która zaczynała się o stwierdzenia, iż Filipowi Springerowi udało się zrobić bimber z nogi od krzesła, co miało oznaczać, że stworzył ciekawą książkę na nieciekawy temat. Bo czy tzw. „głód mieszkaniowy” może być interesującym „bohaterem” reportażu? Jak widać może.
Należy od razu zaznaczyć, że dla autora ww. stwierdzenie dotyczy problemów z dostępem do mieszkań przez ludzi średnio i mniej zarabiających.
„13 pięter” podzielonych jest na dwie części. Pierwsza to opis sytuacji mieszkaniowej w Warszawie okresu dwudziestolecia międzywojennego. Może się mylę, ale wydaje mi się, że ten temat pojawiał się do tej pory tylko w literaturze naukowej. Dzięki F. Springerowi większa grupa osób może dowiedzieć się jak wyglądała sytuacja w latach dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Ze swej strony tę część książki szczególnie dedykuję piewcom II RP, którzy uważają ówczesną Polskę za kraj mlekiem i miodem płynący. Myślę, że po lekturze będą musieli nieco zweryfikować swoje poglądy.
Druga cześć to już współczesność i opowieści na temat teraźniejszych kwestii związanych z mieszkalnictwem (np. kredyty). Choć wydaje się, że w niektórych przypadkach autor opisuje tak naprawdę nie kwestie, a patologie ( np. tzw. czyściciele kamienic). Muszę się przyznać, że podczas lektury tej części nie mogłem czasami uwierzyć, że są to historie prawdziwe. A jednak…
Moim zdaniem, po „13 pięter” powinien sięgnąć każdy, ponieważ jest to książka o zagadnieniu, które dotyczy praktycznie wszystkich. Przy czym trzeba być świadomym, że nie będzie to łatwa lektura, chociażby z tego powodu, że czytamy o problemie, którego nasz kraj nie potrafi rozwiązać od prawie … 100 lat.

W internecie znalazłem recenzję „13-tu pięter”, która zaczynała się o stwierdzenia, iż Filipowi Springerowi udało się zrobić bimber z nogi od krzesła, co miało oznaczać, że stworzył ciekawą książkę na nieciekawy temat. Bo czy tzw. „głód mieszkaniowy” może być interesującym „bohaterem” reportażu? Jak widać może.
Należy od razu zaznaczyć, że dla autora ww. stwierdzenie...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    4 314
  • Chcę przeczytać
    3 835
  • Posiadam
    831
  • Teraz czytam
    132
  • Reportaż
    96
  • Ulubione
    86
  • Chcę w prezencie
    54
  • Literatura faktu
    48
  • 2021
    45
  • 2018
    43

Cytaty

Więcej
Filip Springer 13 pięter Zobacz więcej
Filip Springer 13 pięter Zobacz więcej
Filip Springer 13 pięter Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także