Historia dwudziestolecia 1918-1939

Jawtuh

źródło okładki: google

Zbigniew_Malinowski | 2018-09-30
Przeczytana: 27 września 2018

Chyba pierwszy raz trafiłem na taką książkę historyczną. Nie ma tu prawie żadnych dat ani opisów ważnych zdarzeń z historii. Nie znalazłem absolutnie żadnego odnośnika do źródeł, nie też prawie żadnych cytatów. Wielu ważnych tematów z tego okresu w ogóle nie ma. W sumie jest to zrozumiałe bo są to zapisy pogadanek radiowych.
Początkowo mnie to irytowało ale im dalej w las tym bardziej mi się to podobało. Bo dzięki pominięciu tych szczegółów autor pokazuje to co było ważne w tle dwudziestolecia a bez zrozumienia podstaw wszystkie te zewnętrze detale i daty nie mają się czego trzymać i latają bez składu i ładu.

Genialne, ale nie dla każdego.