Delirium. Trylogia

Tłumaczenie: Monika Bukowska
Wydawnictwo: Otwarte
Delirium, Pandemonium, Requiem; Hana, Annabel, Raven, Alex
_Agnes_

Rząd USA przejął kontrolę nad życiem obywateli. Jednym z jej przejawów jest poddawanie ludzi zabiegowi, który ma pozbawić ich głębszych uczuć. Nastoletnia Lena z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym przestanie jej zagrażać amor deliria nervosa, czyli miłość. Jednak na krótko przed planowaną operacją w jej życiu pojawia się Alex. To dla niego serce dziewczyny zabije mocniej i dla niego...

Nastoletnia Lena z niecierpliwością oczekuje dnia, w którym przestanie jej zagrażać amor deliria nervosa, czyli miłość. Jednak na krótko przed planowaną operacją w jej życiu pojawia się Alex. To dla niego serce dziewczyny zabije mocniej i dla niego gotowa będzie zaryzykować swoje życie. Bo miłość – choć może zabić – może też ocalić.

Tom zawiera powieści Delirium, Pandemonium i Requiem oraz opowiadania Hana, Annabel, Raven i Alex.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,6542,Delirium-Trylogia

źródło okładki: http://s.znak.com.pl/files/covers/card/b3/delirium_OKLADKA_500px.jpg

jadźa_2002 | 2018-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2018

W życiu nikt nie jest w stanie zapanować nad naszymi uczuciami,choć niektórzy nie chcieli by czuć nic w obawie o ponowne zranienie ale jednak zawsze mamy swoje myśli dla samego siebie.

Mania Soczówka | 2018-08-03

Cała trylogia w niesamowity sposób pokazuje podejście do ludzkich emocji. Jest ono inne interesujące ale przede wszystkim - pochłania bez końca.

calore | 2018-06-17
Na półkach: Przeczytane, E-book, #2018
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

O tej książce przeczytałam na jakimś forum (nie ksiażkowym), więc nie wiedziałam, że to książka skierowana do młodzieży. Zaciekawił mnie opis, więc postanowiłam przeczytać. Książka składa się z trzech tomów i każdy muszę ocenić osobno. Pierwszy tom podobał mi się najbardziej i głównie z tego względu książkę oceniam dobrze i poleciłabym ją, gdyby ktoś pytał. Są w niej jednak pewne mankamenty, przez które czytanie szło mi czasami opornie.

Tom 1 - Delirium
Ta część stawia wysoko poprzeczkę następnym. Historia jest zwarta, postaci ciekawe, charakterystyczne (co niestety zmienia się w następnych częściach), akcja idzie do przodu. Główna bohaterka miewa rozterki w związku z rzeczywistością, w jakiej żyje, nie jest typową buntowniczką. Czasami akcję spowalniają dłużące się opisy uczuć, a niektóre wydarzenia i zbiegi okoliczności są dość naiwne, ale można na to przymknąć oko.

Tom 2 - Pandemonium
W tej części miałam wrażenie, że czytam zlepek pomysłów z różnych książek i seriali....

Magdalena | 2018-03-07
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 06 marca 2018

Książka o tym jak życie weryfikuje plany. O tym, że w biedzie poznaje się rodzinę, a przyjaciół po tym, czy umieją się cieszyć razem z Tobą Twoim szczęściem. O przetrwaniu w dzikiej przyrodzie, gdzie musisz zabić, żeby móc przeżyć samemu. Pierwsza zasada głuszy: najpierw zadbaj o samego siebie.

Paula50563 | 2017-12-07
Przeczytana: lipiec 2016

Bardzo nowoczesna książka, nie powielająca schematów ogólnej fabuły. Historia opiera się na świecie, gdzie MIŁOŚĆ została uznana za największe niebezpieczeństwo i chorobę.
Ta książka jest pełna walki i niewyobrażalnej siły.

dunia251 | 2017-08-15

No aż dziwne, ale bardzo fajna pozycja, pomysł super.

lwuska55592 | 2017-06-27

Jena z trylogi, którą czytałam dawno temu a jednak nadal pamiętam i robi mi się ciepło na serduchu jak sobie przypomnę ile emocji wzbudziła w tamte długie zimowe wieczory. Książka odkrywa przed nami inny dziwny świat, czasami mam wrażenie że i teraz nasz codzienność dąży do całkowitej zależności od innych ludzi. Cała idea książki była fantastyczna miłość jako choroba? ale jak to?
Styl pisania niezwykle lekki i przyjemny bez jakiś zgrzytów. Polecam

Aleksandra | 2017-05-22
Przeczytana: 22 maja 2017

Jedna z najlepszych trylogii jakie przeczytałam dotychczas.
Bardzo poruszająca i wciągająca.

pannagilbert | 2017-01-30
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Nie jestem w stanie opisać wszystkich swoich emocji po skończeniu tej książki. Po niej nie potrafię już czytać innych książek bez porównywania. Zdecydowanie najlepsza książka po którą sięgnęłam do tej pory i myślę, że jeszcze długi czas zostanie ona na pierwszym miejscu. Niesamowicie zbudowane postacie, cudowny nastrój, szokujące, wbijające w fotel i poza niego zakończenia, całe mnóstwo łez. Nigdy jeszcze nie przeklinałam pod nosem nad książką do tej pory. Ona zmieniła wszystko. Jest genialna i warta polecenia dla każdego. W końcu powinniśmy zburzyć mury...

rtybka | 2016-11-29
Przeczytana: sierpień 2016

Zachwycił mnie pomysł, ciekawa i szczegółowa fabuła, fantastyczny język i zaskakujące wydarzenia w każdej z części - człowiek ani na moment nie nudził się czytając.