Polska sercem malowana

Wydawnictwo: S-CAN
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
838778530X
hobby

Popiel Marek Polska sercem malowana Wydawnictwo: S-CAN ISBN: 838778530X Oprawa: Twarda Ilość stron: 71 Wymiary: 23.0x23.0cm Rok wyd.: 2005 Opis: Rzadko możemy być świadkami wydarzenia artystycznego, jakim jest prezentacja obrazów zofii Stryjeńskiej. Dla Tarnowa ma ono szczególny wymiar. Oto bowiem realizuje się testament ks. Alojzego F. Nosala, który dzieła tej wybitnej malarki przekazał

Jan | 2015-04-14

Tak mało Zofi Stryjeńskiej w książkach (nie wspominam o chętnie przytaczanych "skandalach" w małżeństwie Stryjeńskich).Wielka szkoda bo to wybitna plastyczka inspirująca dla całej polskiej sztuki.Wspaniałe reprodukcje.

Na półkach