Pływanie kraulem, czyli jak poprawić technikę i przygotować się fizycznie do sezonu

Wydawnictwo: landie.pl
sport

Kraul - najbardziej efektywny, ale i najtrudniejszy styl pływacki - przedstawiony w prosty, przejrzysty, a zarazem niezwykle ciekawy sposób. Książka "Pływanie kraulem, czyli jak poprawić technikę i przygotować się do sezonu" nauczy nas pływać kraulem lekko, elegancko i efektywnie. Zaczynamy od zgłębienia fascynującego problemu: dlaczego człowiek pływa, a następnie dowiadujemy się jak wykorzystać prawa fizyki do osiągnięcia doskonałej efektywności ruchu. Szczegółowa analiza ruchów pływackich z wykorzystaniem dziesiątek znakomitych, kolorowych zdjęć: podwodnych i nadwodnych pozwoli nam zrozumieć idealne ruchy, a odpowiednie ćwiczenia pomogą nam je opanować.

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: foto własne

Przemek | 2015-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Od kilku tygodni zacząłem korzystać z basenu razem z dziećmi, które chodzą na szkółkę i zastanawiam się, jak zrobić z siebie "rakietę" ;)
Dlatego przeczytałem tę książkę. Konsultantem jest medalista mistrzostw Polski, więc dla amatora takiego jak ja, to aż nadto.
Czy czegoś się dowiedziałem? Owszem. Dowiedziałem się, że zasada "wysokiego łokcia" nie tylko obowiązuje w fazie przeniesienia, ale również w fazie podwodnej (może z wyjątkiem sprinterów). Dowiedziałem się też o roli przytrzymywania z przodu wyciągniętej ręki, zamiast synchronicznych młynków. Nie mogę się doczekać kiedy będę mógł nad tym popracować. Kto wie, skoro z takimi błędami wycisnąłem 25m/25s, to może zejdę poniżej 25m/20s? Marzenia, ale zamierzam popróbować ;)
Niestety nie mogę dać większej liczby gwiazdek, ponieważ nie zawsze zrozumiałe były dla mnie opisy. Na szczęście jeśli się już wie o jakiejś sprawie, można poszukać filmików na YT, które to rozjaśniają. Szczególnie tyczyło to zasady wysokiego łokcia (rotacja...