Diego Simeone. Kolekcjoner tytułów

Tłumaczenie: Dorota Buchholtz
Wydawnictwo: Read Me
OLE OLE OLE, CHOLO SIMEONE
trener, piłka nożna, mistrz

Diego Pablo Simeone (ur. w 1970, w Buenos Aires, ) ze znanego i podziwianego zawodnika przeistoczył się w szanowanego trenera. To, czego nauczył się przez dwie dekady jako piłkarz, stosuje obecnie jako trener. Granicę tę przekroczył w sposób naturalny, jego przeznaczeniem było przyjęcie roli szkoleniowca. Simeone jest trenerem błyskotliwym, pełnym zapału i oddania swojej pracy. Carlos Aznar...

Carlos Aznar opisuje drogę Simeone od jego narodzin jako piłkarz w argentyńskim klubie Velez Sarsfield, w którym rozwijał się wraz z przebytymi na murawie kilometrami po karierę trenerską. Młody Simeone zdobył się na odwagę i przyjechał do Europy, z postojem we włoskim klubie Pisa, później w Sevilli, aż osiadł w Atlético Madryt. Zakosztował sukcesu na stadionie Calderon i zasiał ziarno, które znalazło podatny grunt na murawie colchoneros. Wyjechał do Włoch, pojechał do Madrytu, wrócił do Argentyny, gdzie dokonała się przemiana z zawodnika w trenera. Odtworzył drogę, którą przeszedł jako piłkarz, i umocnił swój związek z Atlético Madryt.

Bezgranicznie oddany zawodnik, wymagający trener – Cholo stał się ikoną rojiblancos i kolekcjonerem tytułów. Wiele jest jeszcze przed nim.

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy

Spacerolog | 2018-07-31
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 29 lipca 2018

Książka wydana przez Wydawnictwo RM także pod tytułem "Diego Simeone. Pogromca gwiazd". Tę właśnie edycję przeczytałem. Pobieżnie przejrzenie wydania wcześniejszego wskazuje, że obie książki są identyczne w treści.
Jest to laurka dla trenera Simeone pióra dziennikarza i fanatyka Atletico Madryt. Znaleźć można w tej pozycji zarysowaną, aż do około 2015 r. ścieżkę kariery D. Simeone jako piłkarza i trenera. Bez popadania w zbyt duży detalizm. I to tyle dobrego na jej temat.
Nie znam hiszpańskiego i nawet to, jako zupełny amator w dziedzinie literatury tematyce futbolowej, nie przeszkadza mi zauważyć, że w tym przypadku nie ma mowy o przyzwoitym tłumaczeniu. To robiona, chyba w szaleńczym pośpiechu, zabawa translatorem komputerowym, która była chyba robiona przez osobę biegunowo odległą odod tematyki piłki nożnej. Nie chciało się nawet podejść do tematu o tyle uczciwie i racjonalnie, że nawet określenia dotyczące kolejnych etapów sezonu ligowego są prawdopodobnie dosłowną kopią...

Mateusz | 2017-11-23
Na półkach: Przeczytane, Piłka nożna, 2017

Diego Pablo Simeone (ur. w 1970, w Buenos Aires) ze znanego i podziwianego zawodnika przeistoczył się w szanowanego trenera. To, czego nauczył się przez dwie dekady jako piłkarz, stosuje obecnie jako trener. Granicę tę przekroczył w sposób naturalny, jego przeznaczeniem było przyjęcie roli szkoleniowca. Simeone jest trenerem błyskotliwym, pełnym zapału i oddania swojej pracy. Carlos Aznar opisuje drogę Simeone od jego narodzin jako piłkarz w argentyńskim klubie Velez Sarsfield, w którym rozwijał się wraz z przebytymi na murawie kilometrami po karierę trenerską. Młody Simeone zdobył się na odwagę i przyjechał do Europy, z postojem we włoskim klubie Pisa, później w Sevilli, aż osiadł w Atlético Madryt. Zakosztował sukcesu na stadionie Calderon i zasiał ziarno, które znalazło podatny grunt na murawie colchoneros. Wyjechał do Włoch, pojechał do Madrytu, wrócił do Argentyny, gdzie dokonała się przemiana z zawodnika w trenera. Odtworzył drogę, którą przeszedł jako piłkarz, i umocnił swój...

FCBTVpl | 2016-05-18

Diego Simeone to klasa sama w sobie. Wielki piłkarz między innymi Sevilli, Atletico, Interu czy Lazio. Już jako piłkarz wiedział, ze chce być trenerem, na boisku był liderem. Od 2011 szkoleniowiec Atletico Madryt, z którymi zdobywa największe sukcesy w karierze trenerskiej. Jego zespół gra coraz lepiej i pobija klubowe rekordy.

Po swojej pierwszej przygodzie z Atletico wiedział, że wróci do tego klubu, bo go pokochał. Pokochał stadion, kibiców, atmosferę, miasto i klub. Tak też się stało, wrócił po sześciu latach ponownie jako piłkarz. Po dwóch sezonach odszedł a na stadionie pojawiły się transparenty "Do zobaczenia". Kibice go chcieli, a on również marzył o powrocie. Wrócił już w roli trenera, którym jest do dziś.

Tak fenomenalny piłkarz i jeszcze lepszy trener musiał prędzej czy później doczekać się książki w polskim wydaniu. Jedną z nich jest książka wydawnictwa RM i autorstwa dziennikarza Carlosa Aznara pt.: "Diego Simeone. Kolekcjoner tytułów".

Książka zaczyna się,...

krywy28 | 2015-09-23

„el esfuerzo no se negocia”, wysiłku się nie negocjuje.
Lubiłem patrzeć na Diego jak był zawodnikiem, lubię parzeć na niego w roli trenera.
Książka odnosi się tak naprawdę do podstawowej kwestii jaką jest uczciwość trenera wobec siebie, wobec zawodników, wobec kibiców.
Nietuzinkowa postać w futbolowym świecie.

„el esfuerzo no se negocia”,