Kupiona i sprzedana

Seria: Autobiografie: Moja historia
Wydawnictwo: Amber
Bought and Sold
elenkaa

Wstrząsająca historia czternastoletniej Brytyjki Megan, która podczas wakacji w Grecji zakochała się w starszym od niej Albańczyku. To zdarzyło się naprawdę! Dziewczyna została z ukochanym w Grecji, a jej matka wróciła do Anglii. Gehenna trwała sześć lat! Ukochany zmusił ją do prostytucji, a potem sprzedał handlarzowi żywym towarem. Megan przeżyła horror, przechodząc z rąk do rąk, trafiając do...

Gehenna trwała sześć lat! Ukochany zmusił ją do prostytucji, a potem sprzedał handlarzowi żywym towarem. Megan przeżyła horror, przechodząc z rąk do rąk, trafiając do kolejnych domów publicznych.
Bita, gwałcona i poniżana, była zbyt przerażona i zastraszona, by szukać pomocy. Życie uratowali jej życzliwi ludzie ze szpitala, do którego w końcu trafiła.
Niewiarygodne! W tym samym czasie jej matka przeprowadziła się do Grecji i nie miała pojęcia, jaki los spotkał jej córkę…
Megan opisała drastyczne szczegóły swojego życia seksualnej niewolnicy, by przestrzec inne naiwne dziewczyny, gotowe iść w nieznane za głosem serca, zauroczone swoim pierwszym uczuciem.
Historia Megan Stephens stała się głośna w Wielkiej Brytanii. Wzbudziła wielkie społeczne poruszenie. Opisał ją m.in. „The Guardian”.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie własne

Hipek | 2017-01-26
Na półkach: Przeczytane, EBook
Przeczytana: styczeń 2017

Bohaterka książki opowiada o traumatycznych przeżyciach, o kilkuletnim okresie kiedy była poddana niewolniczej pracy jako prostytutka w stolicy europejskiego kraju! Dzięki wspomnieniom autorki poznajemy metody, jakimi posługują się współcześni handlarze ludźmi. Autorka opowiada o tym, że można być spętanym nie będąc związanym... Książka dotyka też w dużej mierze aspektu wpływu atmosfery w jakiej wychowuje się dziecko na postrzeganie rzeczywistości w okresie dojrzewania i w wieku dorosłym. Książka pokazuje jak brak miłości wśród rodziców, brak oparcia, brak klimatu bezpieczeństwa w okresie dzieciństwa może ukształtować nasz całe późniejsze życie.

sola255 | 2015-08-07

O handlu ludźmi czytałam już nie raz. Doskonale wiem ,że ten proceder istnieje na świecie, ma się bardzo dobrze , wręcz kwitnie , a zysk z niego jest przeogromny .
W książce czytamy ,że jest to najbardziej dochodowy interes, po handlu narkotykami.
Pokusiłabym się o stwierdzenie ,że gdyby dane mogły być zupełnie prawdziwe , może nawet daje większy zysk.
Co do tej książki mam jednak mieszane uczucia, ale oceniać czyjegoś życia nie zamierzam
Dziewczyna w opowieści sięga czasów dzieciństwa i przybliża nam świat , w jakim przyszło jej dorastać i żyć.
Rozbita rodzina, ojciec alkoholik, słaba matka też w końcu pijąca .Ogólnie mówiąc brak poczucia bezpieczeństwa ,niezaspokojona potrzeba uznania , całkowite zaburzenia emocji , brak rozróżniania dobra od zła u Megan , wychowującej się w rodzinie patologicznej. Życie , jak w krzywym zwierciadle. Zastanawiam się, gdzie była angielska opieka społeczna na tym etapie?
Widać, że w tym jakże wychwalanym kraju , zdecydowanie kuleje.
Megan ,...

Przebudzona | 2017-01-11
Przeczytana: 26 listopada 2016

Nadrabianie zaległości z listopada 2016r w styczniu 2017r :)

Doszłam do wniosku że tej książki można by było UNIKNĄĆ jak i całego CIERPIENIA jakie ta dziewczyna doświadczyła. A dlaczego?

MATKA!

Czytając jej historię z każdą stroną utwierdzałam się w przekonaniu, że gdyby jej matka naprawdę się nią ZAINTERESOWAŁA (były oznaki typu - "mamo spójrz jestem tutaj, zainteresuj się mną, i to porządnie jak na rodzica przystało") i nie traktowała 14letniej dziewczynki jak swego rodzaju przyjaciółeczki, która tak cwanie ją podpuściła - "zostań, nie jedźmy, on cię kocha" i ona dała się na to nabrać taka spragniona miłości, że zapomniała o miłości rodzicielskiej i odpowiedzialności za DZIECKO i co?! Poleciała w końcu do domu bez NIEJ! Wybaczcie ale jak dla mnie to jest BARDZO NIEODPOWIEDZIALNA POSTAWA i może i córka jej wybaczyła, choć czytając między wierszami czuć ŻAL do matki, bo kto by nie czuł?!

To co ta dziewczyna przeszła i sam ogrom PROSTYTUCJI, HANDLU LUDŹMI jest...

miete | 2015-08-04

Szokująca pod każdym względem szokująca. Historia , którą opowiedziała Megan Stepheus powinna zostać omówiona na godzinie wychowawczej w każdej szkole w każdym europejskim państwie. Młode dziewczęta powinny zdawać sobie sprawę w jak wielkim niebezpieczeństwie mogą się znaleźć nawet w czasie upragnionych wakacji podczas , których zawierają nowe fascynujące znajomości żeby finalnie nie okazało się że te znajomości są fascynujące tylko przez chwilę a potem ich życie stanie się koszmarem jakiego nie są w stanie nawet wyobrazić.
Książka napisana jest jasnym , przejrzystym stylem nie epatuje nadmiernie brutalnością ale opowiada o rzeczach tak bulwersujących , że nie można jej czytać bez silnego zaangażowania emocjonalnego. Podczas jej lektury wielokrotnie myślałam sobie -dość, już nic gorszego tej dziewczynie nie może sie przydarzyć by na kolejnej stronie dowiedzieć się o nowych potwornościach. Po jej przeczytaniu czułam się wręcz fizycznie chora .
Trudno mi zrozumieć jak we...

wiolagg66 | 2016-08-06

Książka,po którem zabrakło mi tchu...
Bardzo emocjonująca historia,która opisuje PRAWDZIWĄ HISTORIĘ !

WARTO PRZECZYTAĆ ! :)

nomika | 2016-03-26
Przeczytana: 25 marca 2016

Wstrząsająca historia młodej dziewczyny. Warto aby przeczytały ją przede wszystkim nastolatki i młode dziewczyny dla przestrogi. Tak często przecież zdarza się, że wyjeżdżając na wakacje zakochują się w miejscowych mężczyznach ufając im bezgranicznie. A niestety, niektóre mogą skończyć jak Megan. Warto też aby rodzice umacniali w dzieciach poczucie własnej wartości i pewność siebie, aby nie były łase na komplementy i pseudo miłość, ludzi którzy planują je skrzywdzić.

książek: 1995
Ewitka | 2015-09-23
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2015
Przeczytana: 22 września 2015

Książka do przeczytania ku przestrodze. 14-letnia dziewczyna zakochuje się nieodpowiednim człowieku, który postanawia się na niej dorobić, aż w końcu ją sprzedaje. Aż nie chce się uwierzyć, że to książka autobiograficzna. Naiwność dziewczyny przekracza wszystkie możliwe granice! Facet jej nie uprowadza i nie więzi, początkowo nawet nie zmusza, sama jest tak zaślepiona uczuciem, że dla faceta decyduje się na prostytucję, żeby zarobić na ich dom i dla chorej matki. Wprost nie można uwierzyć, że można tak cierpieć na swoje własne życzenie, całkowite klapki na oczach. 105 klientów jeden dzień i ona nic nie robi,żeby się wyrwać z tego piekła. Zero instynktu samozachowawczego, jak się zaczyna pojawiać, to już jest za późno, bo zostaje sprzedana komuś innemu i zagrożona jest jej rodzina. Przez 6 lat nie próbuje uciec, choć niejednokrotnie ma takie możliwości, wręcz sama odrzuca każdą próbę ucieczki. Jej zachowanie irytuje i denerwuje. Uratowana z tego piekła praktycznie na siłę. Tuż przed...

Renata | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017

Nie jest to pierwsza książka z serii pisanych przez życie jaką przeczytałam. Ale mimo to, gdy wzięłam ją do ręki po raz pierwszy czułam na plecach dreszcz. Podejrzewałam czego mogę się po niej spodziewać. Widząc tytuł "Kupiona i sprzedana" można by pomyśleć, że jest to kolejna historia, ot handel ludźmi. Temat ten już przecież nie szokuje i przestał być tabu. Ale czytając tę książkę, możemy odczuć tylko niewielką część tego piekła, które główna bohaterka musiała przejść. Przede wszystkim ciężko mi jest zrozumieć postawę matki, która wyjechała, zostawiając - świadomie - swoją 14-letnią córkę w obcym kraju. Lub jak mogła nie widzieć się z nią przez prawie 6 lat bez żadnych podejrzeń! "Ty musisz tylko rozłożyć nogi, oni cię pieprzą i wychodzą. To naprawdę łatwe." - ten cytat mną wstrząsnął. Takie podejście mężczyzn jest okropne. Odbieram tę opowieść jako przestrogę. Nie tylko przed handlem ludźmi, ale również przed niewłaściwym towarzystwem, przypadkowymi znajomościami, naiwnością...

rodzinneczytanie | 2015-11-26
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2015

Poruszająca historia. Warto przeczytać. Gorąco polecam.

knigoholiczka | 2015-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2015

"Kupiona i sprzedana" to pierwsza książka otrzymana w ramach nowych warunków współpracy z Wydawnictwem Amber. Zmiana polegała na tym, że zamiast egzemplarza papierowego- dostałam ebook. Początkowo byłam przerażona. Ja mam to czytać? Jak? Spodziewałam się katastrofy ponieważ dokumentowi, który otrzymałam do doskonałości brakowało wiele. Przy powiększeniu czcionki tekst się rozjeżdża. Pojawiają się interlinie, zdania się urywają. Jednak po chwili... przyzwyczaiłam się do tego (choć jest to odrobinę męczące) i od opowieści nie mogłam się oderwać.
A musicie mi uwierzyć, że historia Megan jest interesująca. Trzeba być odpornym psychicznie by móc czytać o okrucieństwach, których doświadcza główna bohaterka.
Megan jest zwykłą, krnąbrną nastolatką. Wagaruje, nie słucha się mamy, ot- zachowanie dzisiejszej młodzieży. Pewnego dnia wyjeżdża na wakacje do Grecji. Wraz z mamą przeżywają cudowny czas, poznają nowych ludzi, zakochują się. Postanawiają zmienić swoje życie, odciąć się od smutków i...