8 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
flora i fauna

Myślą przewodnią tej książki jest pokazanie, jak osiągnąć cel naj­ważniejszy opłacalność produkcji winogron, a następnie wina, w warunkach polskiego, mniej sprzyjającego, klimatu. zawarte w tej książce wiadomości są owocem wieloletnich do­świadczeń i badań w moim gospodarstwie, dotyczących nie tylko doboru odmian, sposobu uprawy krzewów, ale i prac nad produk­cją wina, które pozwalają mi na st

Damian | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

Bardziej obszerna z większą ilością wiedzy, ale mniej wzbogacona kolorowymi zdjęciami wersja poradnika "Uprawa winorośli" tego samego autora. W tej książce mamy jeszcze dodatkowo ok. 90 stron o wyrobie, wadach i chorobach, ocenie jakości, konsumpcji wina. Także kilka stron o prawie winiarskim.
Uważam, że obowiązkowa lektura dla zainteresowanych uprawą winorośli, chociażby amatorsko upiększając tą słodyczą swój ogród :) .

...a tu można kupić http://www.agroswiat.pl/winorosl-i-wino.html , wstawiam bo sam się naszukałem jej, zaoszczędzam czas niektórym :)

vitis | 2013-05-18

Dobra dla tych, którzy interesują się uprawą winorośli i produkcją wina, a szczególnie rozważają zrealizować takie marzenia w Polsce. Ja polecam jako dobra lektura na początek.

Adam | 2016-11-25
drPo | 2015-07-25