Hodowla lasu TOM 4 Część 2: Zadrzewienia

Wydawnictwo: Powszechne Wydawnictwo Rolnicze i Leśne Sp.z o.o.
zadrzewienia, drzewo, las
Szaruczex

Niniejsza publikacja jest kompleksowym opracowaniem aktualnego stanu wiedzy o zadrzewieniach w Polsce, opartym na doświadczeniach powojennej praktyki gospodarczej oraz wynikach kilkudziesięciu lat badań i obserwacji prowadzonych m.in. przez Instytut Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN w Poznaniu, Instytut Badawczy Leśnictwa w Sękocinie, Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach oraz Uniwersytet Rolniczy w Lublinie.
Autorzy zapoznają czytelnika z podstawową terminologią i historią zadrzewień, szczegółowo przedstawiają ich znaczenie ochronne, techniczne, produkcyjne i społeczne, a także opisują zasady zakładania zadrzewień (dobór gatunków, wybór lokalizacji i form przestrzennych, wykonanie projektu technicznego), ich pielęgnacji, ochrony i użytkowania.
Autorami są dr inż. Jacek Zajączkowski - wykładowca na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z hodowli lasu, obejmujące m.in. całokształt zagadnień związanych z problematyką zadrzewień oraz dr hab. Kazimierz Zajączkowski - pracownik naukowy Instytutu Badawczego Leśnictwa, który przez blisko 50 lat prowadził badania z zakresu plantacyjnej uprawy drzew szybko rosnących oraz zadrzewień na obszarach wiejskich.
Ta unikatowa na polskim rynku książka, przedstawiająca zadrzewienia jako nowoczesny, ekologiczny i tani środek zwiększania stabilności i bogactwa przyrodniczego na większości powierzchni naszego kraju, dostarcza ważnych argumentów w kształtowaniu nowej polityki ekologicznej na obszarach wiejskich.

źródło opisu: Powszechne Wydawnictwo Rolnicze i Leśne, 2013

źródło okładki: http://www.pwril.com/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!