Szary Mag. Trylogia

Wydawnictwo: e-bookowo.pl
czary, miłość

Szary Mag to opowieść o czarach oraz miłości w jej wielu odcieniach. Są tu pierwsze porywy serca, fascynacje, zauroczenia, ale też i problemy występujące w związkach, a wszystko to umieszczone w cudownym świecie fantasy. Wielbiciele gatunku odnajdą tu epickie bitwy, walki magów i wszystko to, co w fantasy najlepsze. Jednak czytelnicy zazwyczaj unikający tego rodzaju pozycji, również nie będą rozczarowani. W książce jest wiele odniesień do niezbadanych zjawisk, takich jak: wędrówka dusz, magia, reinkarnacja. Jest też zaduma nad naturą świata i ludzi. Jednak przede wszystkim jest w niej miłość. Ta, która jest silniejsza od czarów.

źródło opisu: e-bookowo, 2015

źródło okładki: e-bookowo

Anna | 2016-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2016

Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Ja się na fantasy nie znam, ale wiem przecież, że chodzi o to, że siły Dobra walczą z siłami Zła i Dobro ma na końcu zwyciężyć.
Czym zatem wyróżnia się dobra książka fantasy?
Tę walkę Dobra ze Złem należy opakować fabułą, która nas porwie i nie będzie chciała puścić (warunek pierwszy) w wykonaniu krwistych, przekonującyh bohaterów, których się lubi bądź nienawidzi (warunek drugi).
Jest jeszcze warunek trzeci, kompletnie przez autorów niedoceniany - rozmiar powieści.
Jeśli napisałeś Autorze 1100 stron to wydaj w dwóch lub trzech książkach - wszyscy wyjdą na tym najepiej. W przeciwnym wypadku twój czytelnik zdąży się znudzić i zirytować.

Ta książka spełnia wszystkie trzy warunki dobrej powieści. Jest w dodatku opakowana bardzo ładnym językiem. Aż chce się czytać.
Polecam serdecznie.

Jarosław Prusiński napisał historię nieoryginalną i niebanalną zarazem. Na pierwszy plan wysunął, nieco wbrew logice, postać Vivian, której życie od najmłodszych lat było pasmem nieszczęść i udręki: śmierć matki, brak wieści o losie ojca biorącego udział w wojnie, stopniowo napełniały czarę goryczy, a skazanie na niewolnictwo i osadzenie w więzieniu Zakonu, ostatecznie ją przelały. Bohaterka stała się niedostępna, arogancka, opryskliwa, przyjaźnią darząc jedynie Karen – towarzyszkę niedoli.

Mimo to, nietrudno obdarzyć Vivian sympatią. Urodziwa i temperamentna, była oddaną i troskliwą towarzyszką życia Szarego Maga. Autor postawił u jej boku silnego, doświadczonego przez życie, a zarazem obdarzonego wielką mocą i cieszącego się równie wielką sławą, człowieka w szarej szacie. Między wierszami przypomniał stare porzekadła, w myśl których „Prawdziwa miłość silniejsza jest niż magia” oraz „Pragnienie miłości czasem bywa silniejsze niż rozum”.

Uczucie, którym darzyło się tych dwoje,...

pannakac | 2015-09-09
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: wrzesień 2015

Mam do Szarego Maga stosunek ambiwalentny. Nie potrafię jednoznacznie określić, czy mi się podobała, czy też nie. Czyta się tę powieść szybko, co jest jednocześnie jej wadą i zaletą. Nie spodziewałam się wielkiej magicznej epopei, jednak męczy mnie trochę fragmentaryczność, omijanie ustępów, które mogłyby nieść prawdziwą akcję. Wszystko dzieje się za szybko i w końcu czułam się trochę przytłoczona tym, że na kartach powieści mija rok po roku, a ja nie bardzo znam bohaterów, nie wiem wiele o ich życiu, nie przeżywam z nimi większych przygód. Szary Mag nie budzi intensywnych, porywających emocji, ale ostatecznie wciąga i strony przewraca się niezwykle lekko. Ogólny pomysł na wykreowany świat jest bardo logiczny, widzę, że autor czerpał sporo inspiracji z fantastyki już istniejącej. Wykorzystał znane motywy, ale w sposób pomysłowy, zgodnie z tym, co sam chciał przedstawić. Zarysowana geografia oraz sytuacja społeczno-polityczna są interesujące, podobnie jak te momenty, w których...

Elfik Book | 2017-06-09

Miłość może być słowem trwałym i bardzo ulotnym. Czasami spotykamy miłostki przez całe życie, ale nadal nie jesteśmy szczęśliwi i wiecznie czegoś nam brakuje. Ale najczęściej prędzej czy później w ciągu kilku sekund nasze życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wtedy nie zdajemy sobie jeszcze z tego sprawy. Może nie chcemy wiedzieć albo nie wierzymy, że to właśnie nam się to przydarza. Wtedy przychodzi prawdziwa miłość, której nikt nie pokona. Niesie ona ze sobą nieograniczone szczęście, oddanie, ale też cierpienie i determinacje, o którą nie podejrzewalibyśmy siebie sami.

Vivian stała się niewolnicą i musi pogodzić się z tym faktem. Nie jest to łatwe, gdy w przeszłości miała dobrą pozycję społeczną i nie musiała nikomu służyć. Teraz została kupiona przez człowieka w szarej szacie, który posiada olbrzymie umiejętności magiczne. Powinna go cenić i być mu wierna, lecz ona czuje tylko nienawiść i obrzydzenie. Ale czy na pewno? Może jednak w jej sercu jest jakaś iskierka, która...

FantasyWorld | 2015-09-11

Szary Mag to opowieść rozgrywająca się w świecie fantasy, niepokojonym przez liczne wojny i epidemie. Gdy Vivian zostaje uwolniona ze swej niewoli przez tajemniczego mężczyznę, nie wie jeszcze, że to początek wielu zmian w jej życiu. Nie wie także, że teraz czekają ich walka ze złem, z tajemniczymi siłami, ale także walka z własnymi uczuciami. Jak skończy się ich przygoda? Jakie niespodzianki los postawił na ich drodze?

Jarosław Prusiński debiutował swoją powieścią "Szary Mag" w maju tego roku. Oprócz tej powieści fantasy, autor wydał także ebooka "Vortex", który jest zbiorem opowiadań science fiction. Pisarz jest także miłośnikiem poezji śpiewanej oraz fotografii.

Fantastykę lubię od kiedy tylko zaczęłam czytać - już w dzieciństwie fascynowały mnie nieistniejące światy i magiczne postaci. Czarnoksiężników podziwiałam od zawsze, był nawet czas, że sama chciałam umieć stwarzać rzeczy, które i oni potrafią. Dlatego, kiedy przeczytałam o Szarym Magu, od razu zaciekawiłam się...

MontyP | 2015-08-20

Do kupienia na e-bookowo.pl.

maciulek0 | 2017-03-07
Sylwia | 2015-05-30